Порошенко пропонує ЄС створити місію на окупованому Донбасі під вибори

Середа, 30 грудня 2015, 13:32
Порошенко пропонує ЄС створити місію на окупованому Донбасі під вибори

Лідери "Нормандської четвірки" домовились про активізацію роботи Тристоронньої контактної групи на початку січня, а наприкінці місяця провести зустріч міністрів закордонних справ "четвірки".

Про такі підсумки телефонної розмови лідерів "Нормандської четвірки" повідомляє прес-служба президента.

Порошенко під час розмови проінформував про ескалацію на Донбасі в останні тижні і наголосив на недопустимості невиконання Мінських домовленостей Росією та проросійськими бойовиками.

"Співрозмовники домовилися про необхідність повного припинення вогню", - сказано в повідомленні.

"А також закликали на початку 2016 року активізувати роботу в Тристоронній контактній групі над модальностями проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. До цієї роботи має бути долучено БДІПЛ ОБСЄ.

У цьому контексті Порошенко наголосив на необхідності скасування фейкових "виборів", які призначили проросійські бойовики.

Він також підкреслив, що вибори на Донбасі мають відбутися за участі українських партій, українських ЗМІ, Центральної виборчої комісії, міжнародних спостерігачів та відповідно до всіх стандартів БДІПЛ ОБСЄ.

Для підтримання порядку та забезпечення безпеки під час виборчого процесу Порошенко  запропонував розгорнути на території окупованих районів Донбасу спеціальну місію Євросоюзу з дотримання миру в рамках Спільної політики безпеки та оборони ЄС.

 
прес-служба президента

Порошенко підкреслив, що ОБСЄ має отримати повний доступ до всієї окупованої території і до кордону. Він також вчергове наголосив на необхідності виведення всіх окупаційних військ з території України.

Порошенко наголосив на необхідності негайного допуску на окуповані території всіх міжнародних гуманітарних місій, зокрема Міжнародного комітету Червого хреста та Організації "Лікарі без кордонів".

Співрозмовники домовилися про наступну зустріч міністрів закордонних справ Нормандської четвірки в кінці січня 2016 року.

Президент Петро Порошенко закликав відпустити додому всіх українських заручників,  в тому числі і тих, які незаконно утримуються в Росії, зокрема Надію Савченко та Олега Сенцова.

Глава Української держави звернув уваги на деструктивну торгівельно-економічну політику Росії щодо України.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: