"Укренерго" поновила поставки електроенергії до Криму

Вівторок, 8 грудня 2015, 09:39

Національна енергетична компанія "Укренерго" поновила поставки електроенергії до Криму лінією електропередачі 220 кВ "Каховська-Титан" о 0:07.

Про це повідомив начальник управління з інформаційної політики "Укренерго" Зіновій Буцьо "Українським новинам".

"Ми були готові включити вчора ввечері, але кримська сторона була не готова прийняти. У них виникли неполадки на обладнанні... О 0:07 лінію було включено", - сказав він.

Буцьо додав, що вранці 8 грудня потужність переданої лінією електроенергії становила 120 МВт.

Як повідомив в.о. голови Чаплинської райдержадміністрації Віталій Спіжов, близько 1:15 ночі за згодою учасників акції енергетичної та продовольчої блокади АРК до електроенергії було підключено лінію ПЛ 220 Кв Каховська - Титан, від якої живиться два райони Херсонської області - Каланчацький та Чаплинський.

"Лінія ПЛ 220 Кв Каховський-Титан підключена до живлення електроенергією. Активісти акції, з якими ми постійно ведемо діалог, залишаються на місці, де стався підрив електроопор, та охороняють дві інші пошкоджені ЛЕП", - зазначив Спіжов, повідомляє Херсонська ОДА.

З часу знеструмлення  ПЛ 220 Кв Каховська - Титан два райони області живилися за резервною схемою, що неодноразово аварійно вимикалась, особливо протягом останнього тижня

Включення лінії – перший крок до повернення нормальної схеми функціонування ПС Каховська, від якої залежить енергозабезпечення значної частини Херсонської та Миколаївської областей, йдеться у повідомленні ОДА.

7 грудня "Укренерго" завершила роботи з підключення провідної в Крим лінії електропередачі 220 кВ "Каховська - Титан".

Як відомо, у ніч із 21 на 22 листопада в результаті підриву опор ліній електропередачі в Херсонській області Крим було відключено від ОЕС України.

На півострові оголосили режим надзвичайної ситуації. Півострів забезпечується електроенергією, виробленою джерелами кримської генерації, дизельними генераторами, завезеними з Росії, а також шляхом першої черги енергомосту з Кубані до Криму, яку 2 грудня запустив російський президент Володимир Путін.

Ініціатори блокади Криму повідомили 6 грудня про можливе поновлення поставок електрики з материкової України на півострів однією з ЛЕП. Це підтвердив президент України Петро Порошенко.

Однак частина активістів продовжили блокаду. "Правий сектор" заявив про припинення блокування вранці 8 грудня.