Угода про ЗВТ Україна і ЄС почала діяти

18450 переглядів
8
П'ятниця, 1 січня 2016, 05:56

Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом 1 січня 2016 набула чинності.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

Документ був підписаний 27 червня 2014 як частина ширшої Угоди про асоціацію, але був відстрочений на рік на прохання Росії для проведення з нею консультацій,  що завершилися у підсумку безрезультатно.

Як зазначає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і передбачає зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.

Що стосується зниження ввізних мит на європейську продукцію, то, як зазначила днями замміністра економрозвитку - продавці України Наталія Микольська, набуття чинності ЗВТ не призведе до великого напливу європейських товарів.

За даними МЕРТ, з 1 січня 2016 року нульові ставки будуть введені для промислових і сільськогосподарських товарів, товарів переробної та харчової промисловості. Крім того, на товари текстильної, кондитерської, хімічної галузей, на насіннєву продукцію, окремі зернові культури, фрукти, сухофрукти, приправи і спеції, іншу продукцію рослинного походження відбудетьсясиметрична відміна ввізних мит Україною та ЄС.

Надалі тарифна лібералізація для ЄС буде проводитися протягом трирічного періоду (на деякі види рибної продукції, взуття, труби та ін.), п'ятирічного періоду (телефонні апарати, апаратура для радіомовлення, лінзи для камер і ін.) і семирічного періоду (апаратура для відеозапису, моторні транспортні засоби, добрива та ін.).

У свою чергу, Україна отримає можливість знизити ввізні мита протягом перехідного періоду: протягом трьох років - на капелюхи, парасольки, бруківку та ін .; п'яти років - на посуд, обладнання для мийки, трактори та ін .; семи років - на автокрани, автобурові, транспортні засоби, оснащені електричними двигунами та ін .; і 10 років - на легкові автомобілі.

"Завдяки такій тарифній лібералізації на нашому ринку з'являться дешевші європейські товари, для яких вже з наступного дня скасовується додатковий імпортний збір. Крім того, це буде стимулювати вітчизняних виробників удосконалити свій товар - підвищувати якість, більше уваги приділяти маркетингу", - вважає Микольська.

Крім того, згідно з Угодою про ЗВТ розміщення в Україні виробництва повинні будуть запровадити європейські стандарти протягом 7 років, українські компанії зможуть брати участь у держзакупівлях в країнах ЄС.

Як повідомлялося раніше, проти набуття чинності ЗВТ між Україною та ЄС виступала Росія, яка вважає, що створення такої зони може негативно вплинути на російську економіку. РФ, Україна і ЄС тривалий час вели тристоронні консультації для врегулювання спірних питань, але безуспішно. Тому Російська Федерація з 2016 року скасовує режим ЗВТ щодо України і вводить продовольче ембарго.

У свою чергу, українська влада підготувала дзеркальні торгові санкції проти РФ, які будуть введені у відповідь після введення торгових обмежень Росією.

За даними Державної служби статистики, обсяг експорту товарів з України в країни ЄС у січні-жовтні 2015 року становитимуть $ 10,472 млрд, або 33,4% від загального обсягу експорту, і зменшився порівняно з відповідним періодом 2014 на 28,4%.

Імпорт товарів з країн ЄС склав $ 12,547 млрд, або 40,5% від загального обсягу, і зменшився порівняно з 10-ма місяцями 2014 року на 27,9%.

В цілому зниження українського експорту товарів за вказаний період склало 31,8% - до $ 31,34 млрд, імпорту - 32,2%, до $ 30,96 млрд.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 91.240.190.---OldLion01.01.2016 16:17
Толик Русин:
А вы пока как Тунис, или как турция - полвека в прихожей.
- толики всей великой (в смысле большой) рашки, вы не поверите - мне лично перспектива полвека в прихожей Европы провести больше нравится, чем полвека с вами в одном хлеву.
Хотя в реале ни о каких десятилетиях и речи не идёт, при данной скорости, от момента когда рашка сдохнет и мы сможем сосредоточиться на своих внутренних проблемах полностью и до вступления в ЕС думаю лет 10-15. Что по историческим меркам - брызги. Главное - вектор.
IP: 93.183.249.---Alexander Danelyk01.01.2016 12:14
OldLion: Вони думають - що ми їм брати)
IP: 91.240.190.---OldLion01.01.2016 11:41
Egita :
Поздравляю, были в Советском союзе,а теперь в европейском, сами жить не научились- только под руководством старшего брата.
С Новым Годом Братья Украинцы,от всего сердца
- и все 28 государств- членов ЕС тоже не научились жить самостоятельно - только под руководством.
Как правильно сформулировал нашу национальную идею Лесь Подеревянский - "Відїбіться від нас". С вашими поздравлениями, сожалениями, сочувствованиями, пожеланиями, советами, "братством" и прочей своей херотой. Не берите дурного в голову, не парьтесь про наше будущее и оставьте своё мнение при себе.
В общем - відїбіться від нас и будет нам всем счастье.
IP: 195.2.237.---Severyn Barwinko01.01.2016 11:22
Egita :

Мокша, меря, чудь, пермь, печора и прочие калмыки не только не братья, но и не родственники даже. (при всем уважении к этим племенам), так что ты, презираемый во всем цивилизованном мире нехристь и черт кремлевский, кровь которого перед Господом нашим презреннее и дешевле крови свинячей, с братскими объятьями ошибся адресом, go go в тайгу!
IP: 195.2.237.---Severyn Barwinko01.01.2016 11:17
Вітайом усіх братів та сестер українців, зроблено ще один крок до повернення до цивілізації! Слава українській армії!
Усі коментарі