Доступ українських товарів на європейський ринок обмежений - Косюк

П'ятниця, 22 січня 2016, 15:41

Власник "Наша Ряба" і агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт", мільярдер Юрій Косюк заявив, що український ринок повністю відкритий, а українські товари мають обмеження тільки на європейському ринку.

Про це він розповів у коментарі "Українській правді" в кулуарах "Українського сніданку" в Давосі.

"Досить просто все. Я не перебрехав і не пересмикував, Україна підписала зону ВТ (вільної торгівлі - ред.). Український ринок повністю відкритий, а українські товари мають обмеження тільки на європейському ринку. Квоти або відсутні, або настільки малі, що це 1 % або 0,5% від локального виробництва", - коментує Косюк.

У розумінні мільярдера, зона вільної торгівлі - це домовленість, мова має йти про паритет.

За словами Косюка, Україна не поставила такі ж квоти, вийшло, що Європа отримала додатковий ринок.

"Для нас нічого не змінилося. Є зона вільної торгівлі, немає ЗВТ", - підсумував він.

Що стосується податкових змін, то за словами Косюка, від них постраждають усі.

"Для більшості компаній це означає припинення великих інвестицій", - зауважив він.

Також, власник агрохолдингу заявив, що на сьогодні кримські активи не працюють. "Вони перестали працювати не так давно, тому що ми сьогодні не можемо нічого поставляти", - резюмував він.

Раніше в інтерв'ю "Голосу Америки" Косюк також заявив, що зі вступом ЗВТ між Україною та Європою нічого не змінилося.

Нагадаємо, угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом 1 січня 2016 набула чинності.

Як писала "Економічна правда", щоб ухвалити зміни до Податкового кодексу, що входили до "бюджетного пакета", депутати пішли на поступки аграрним холдингам в питанні спецрежиму ПДВ. Найбільше від досягнутого компромісу виграють птаховиробники.

Як відомо, скасування спецрежиму ПДВ є одним із структурних маяків програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду, невиконання якої ставить під загрозу подальшу фінансову підтримку нашої країни з боку кредитора.

Окрім того, Косюк володіє в Криму мінімум двома великимикомпаніями: ПрАТ "Кримська фруктова компанія" (81,9% акцій належать "Миронівському хлібопродукту"), а також ПрАТ "Дружба народів-Нова".

У 2015 році Косюк очолив рейтинг найбільших аграріїв-2015 за версією видання landlord.

Економічна правдаpowered by lun.ua