Влада Молдови відхилила вимоги про дострокові вибори

Субота, 23 січня 2016, 02:15

У Молдові немає юридичних підстав для дострокових парламентських виборів.

Про це заявив спікер парламенту Молдови Андріан Канду під час брифінгу, що відбувся в Кишиневі, повідомляє Укрінформ.

"Ми обговорили з представниками парламентської коаліції, у тому числі з прем'єр-міністром Павлом Філіппом вимогу учасників антиурядових протестів про оголошення дострокових парламентських виборів. Згідно з Конституцією Молдови, сьогодні немає ніяких юридичних обгрунтувань для оголошення дострокових виборів", - зазначив Канду.

Спікер нагадав водночас, що вибори можуть бути оголошені тільки в трьох випадках: у разі необрання президента країни, бездіяльності парламенту впродовж 90 днів, а також незатвердженні уряду впродовж трьох місяців.

Торкнувшись іншої вимоги протестувальників про відміну підсумків голосування за затвердженням нового молдавського уряду, Канду підкреслив, що прем'єр був обраний легально, а відміна такого рішення стала б юридичним нонсенсом.

Спікер вимагає від організаторів акцій протесту – лідера соціалістів Ігоря Додона, керівника "Нашої партії" Ренато Усатого і голови Громадянської платформи "Гідність і правда" Андрія Нестасе - надати не політичні декларації, а юридично обгрунтований документ, якщо такий у них є, на підставі якого в країні можуть бути оголошені дострокові парламентські вибори.

За словами спікера, його чергова зустріч з лідерами протестного руху в Кишиневі може відбутися в понеділок, 25 січня.

Як повідомлялося, у середу парламент Молдови підтримав кандидатуру Павла Філіпа на посаду прем'єр-міністра. Також було затверджено і склад уряду.

Парламент не став заслуховувати програму діяльності уряду і прийняв рішення про затвердження уряду без обговорення.

Під парламентом в цей час проходив мітинг проти обрання Філіпа прем’єром, який закінчився штурмом будівлі.

Штурм парламенту завершився пізно ввечері, представники опозиції та протестних рухів під тиском спецназу залишили будівлю.

Протести продовжилися наступного дня.powered by lun.ua