ЗМІ: Країни ЄС не можуть закуповувати газ у РФ без схвалення Єврокомісії

7425 переглядів
0
Вівторок, 26 січня 2016, 05:56

Єврокомісія зможе отримувати всю інформацію про комерційні контракти "Газпрому" в Європі, в тому числі й щодо цін.

Про це пише "Комерсант".

Відзначається, що згідно з новими поправками до законодавства, всі міжурядові угоди з енергетики повинні узгоджуватися з Єврокомісією до їх підписання, а всі неєвропейські постачальники газу - повідомляти регулятору про параметри довгострокових контрактів, які можуть бути запитані "для оцінки його впливу на енергетичну безпеку".

У розпорядженні "Комерсанта" виявилися два законопроекти Єврокомісії, які мають стати базовими документами для Енергосоюзу ЄС, який створюється.

Перший передбачає створення механізму обміну інформацією про підготовлювані і укладені міжурядові угоди у сфері енергетики. Другий являє собою суттєві поправки до Директиви про безпеку газових поставок від 2010 року, прийнятої у відповідь на російсько-українську газову кризу 2009 року.

За першим проектом, жодна країна Євросоюзу не зможе укласти міжурядову угоду в енергетичній сфері без схвалення Єврокомісії.

Тепер якщо країна ЄС захоче підписати з іншою державою міжурядову угоду в енергетиці, вона повинна повідомити ЄК про початок переговорів і регулярно повідомляти про їх хід. ЄК отримує право надіслати на переговори свого спостерігача. Той, у свою чергу, може давати поради переговірникам, як зробити так, щоб документ не суперечив законодавству ЄС. Підсумкова угода повинна бути схвалена Брюсселем перед підписанням і перед ратифікацією.

Нововведення не поширюються на комерційні контракти, і, щоб закрити цей пробіл, ЄК пропонує зобов'язати партнерів всіх постачальників газу з-за меж ЄС надавати дані про свої довгострокові (більше року) контракти на купівлю газу. Повідомити потрібно буде термін дії контракту, мінімальні і максимальні добові, місячні та річні обсяги, точки здачі газу, а також контрактні умови припинення поставок.

Але ключове положення документа в тому, що ЄК зможе отримати доступ не тільки до нецінової інформації, а й до всього контракта. Якщо він, на думку місцевого регулятора або ЄК, "може зашкодити безпеці поставок", Брюссель має право запросити такий контракт (а також всі додатки до нього) у покупця газу для оцінки "впливу на безпеку".

Таким чином, Брюссель може отримати офіційний постійний доступ до цін та індивідуальних для кожної країни формул "Газпрому" в Європі.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення