"Самопоміч": Порошенко зриває виборчий процес в Кривому Розі

14602 перегляди
Середа, 27 січня 2016, 13:36

Непідписання президентом закону про проведення перевиборів у Кривому Розі, зриває виборчий процес і ставить під загрозу перевибори.

Про це "Українській правді" повідомив депутат  "Самопомочі" Єгор Соболєв.

Він нагадав, що закон про місцеві вибори передбачає, що позачергові вибори призначаються не пізніше, ніж за 60 днів до дати проведення виборів.

"Сьогодні вранці мала вийти газета "Голос України" з Законом при призначення виборів, підписаним президентом. Але інколи, щоб зробити злодійство, треба просто нічого не робити", - обурився Соболєв.

"Ми вчора намагалися пояснити голові президентської адміністрації, наскільки важливо вчасно виконати закон і призначити вибори за 60 днів. Березюк (лідер фракції "Самопоміч" - УП) обговорював це з Ложкіним, який пообіцяв, що почне обговорювати це з президентом.

О 16 годині Ложкін припинив відповідати на дзвінки і до 12 ночі ми не могли з ним зв'язатися", - розповів Соболєв.

Він додав, що вночі о 12 годині він разом з Березюком приїхав до Адміністрації, але там повідомили, що президент і Ложкін вже поїхали.

"Фактично, голова держави разом зі своїм подєльніком спікером вчергове зіграли на боці Вілкула і цієї компанії", - обурився Соболєв.

Він зазначив, що з ситуації є два виходи. "Перший: президент підписує закон, і наступного тижня ЦВК починає організовувати виборчі процес. Але це вже буде порушенням правил проведення виборів. Хоча це все одно краще, ніж збереження фальсифікатора на посаді мера міста", - сказав Соболєв.

На уточнююче питання, чи це не дасть привід потім оскаржити виборчий процес або результати виборів в суді, він сказав: "У цьому і є мета шахрайства: щоб дати адвокатам Вілкула підстави для зриву виборів, які з таким трудом були призначені парламентом".

Ще одним варіантом дій Соболєв назвав акції протесту.

Як відомо, закон про проведення перевиборів у Кривому розі 27 березня був проголосований 23 грудня. Однак спікер ВР Володимир Гройсман підписав його лише напередодні у вівторок, коли парламент не підтримав постанову депутата від Опоблоку Михайла Папієва про скасування рішення ВР про призначення виборів.

Президент Петро Порошенко так і не підписав закон про призначення виборів у Кривому Розі.

Українська правда

powered by lun.ua