Полозов назвав політичною "справу 26 лютого"

П'ятниця, 29 січня 2016, 09:51
Крим. Реалії

Росія "справою 26 лютого" та іншими справами проти українських політв'язнів порушує міжнародне право, оскільки РФ не має права розслідувати справи, які відбуваються на території іноземної держави - України.

Про це в інтерв'ю інформагентству QHA заявив адвокат Микола Полозов.

Він захищає заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, а також народного депутата України Надію Савченко.

"І в цьому випадку (у "справі 26 лютого" - УП) Росія, як і у справах останнього часу, я маю на увазі українських політв'язнів – Надія Савченко, Олег Сенцов, Микола Карп'юк, Салашенко, Литвинов та інші – так от Росія просто плює на міжнародні норми і займається тим, що екстериторіально поширює зону свого юридичного впливу", - підкреслила адвокат.

За його словами, справа "26 лютого" - це стандартне російське політичне справу. В ній є низка особливостей.

Як зазначив Полозов, на лаві підсудних перебувають виключно представники кримськотатарського народу, а потерпілі – виключно представники російськомовного населення Криму. Тут вбачається чіткий розподіл за національною ознакою.

Ще один момент – всі потерпілі є членами так званого народного ополчення Криму. Тобто структури, яка була створена під діючу владу, під Аксьонова.

Як відомо, у кримінальній справі про масові заворушення під час мітингу 26 лютого 2014 року біля стін Верховної ради Криму - шість обвинувачених.

Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджи, Алі Асанов перебувають під вартою в СІЗО-1 Сімферополя, ще троє – Ескендер Кантемирів, Талят Юнусов та Ескендер Емірвалієв – очікують вироку суду, будучи взятими на поруки.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!