РФ має залишити Раду Європи, якщо відмовиться виконувати рішення ЄСПЛ

7480 переглядів
2
П'ятниця, 29 січня 2016, 12:01

Відмова країни від виконання всіх без винятку рішень Європейського суду з прав людини (ЕСПЛ) призведе до виходу такої країни зі складу Ради Європи.

Про це заявив в Страсбурзі голова ЕСПЛ Гвідо Раймонді, повідомляє "Європейської правди".

Він нагадав, що статутні документи Ради Європи вимагають обов’язкового виконання рішень ЄСПЛ, і винятки з цього правила не передбачені.

Зокрема, обов’язковість рішень зафіксована у ст.46 Європейської конвенції з прав людини.

"Треба розрізняти: бувають складнощі у виконанні, а бувають відмови. І останні випадки – досить нечасті, їх можна перерахувати на пальця. Але не можна недооцінювати їх", - зазначив Раймонді.

Як відомо, наразі є одна країна, яка заявила про намір відмовитися від виконання низки рішень Страсбурзького суду – це Російська Федерація. В РФ планують наділити конституційний суд правом обирати, які рішення ЄСПЛ не будуть виконуватися. Відмова виконувати окреме рішення (про право голосу засуджених) раніше звучала також від Британії, але зрештою в Лондоні заявили, що шукають шлях виконати його.

Раймонді вважає, що офіційна відмова від виконання повинна мати наслідком вихід країни зі складу Ради Європи.

"Логіка така: або ви виконуєте статтю 46, або ні. І якщо ні, якщо ваша національна система не сприймає рішень Суду (з прав людини) – то врешті решт ви не можете лишатися в цій організації. Ви не можете лишатися в системі, якщо ви заперечуєте обов’язковість рішення ЄСПЛ", - наголосив він.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 83.29.90.---Wlodek Czyzewski29.01.2016 13:05
Они давно дикари и Бандиты с большой дороги. Их пытались много раз останавливать целая плияда президентов США и других стран. Они понимают только один разговор начиная еще с 1961 года. Разговор силы всех народов и ООН в целом. Если этого не будет, они как плевали на мир, так и будут. И никакие санкции их не остановят.
IP: 93.79.241.---ast199129.01.2016 12:41
Русские дикари !!!
Теперь вертухаи в РФ будут издеваться и лупить по чем зря зеков ! А че им за это будет ?
Ведь единственый орган который их хоть как то здерживал не хочет иметь не чего общего с ихней страной !
Россия опускается до стран африки ( Сомали ) !!
Усі коментарі