Печерський суд арештував захоплені Росією "вишки Бойка"

Вівторок, 5 січня 2016, 14:39

Печерський районний суд Києва наклав арешт на самопіднімальні плавучі бурові установки "Петро Годованець" і "Україна" (так звані "вишки Бойка"), що належать експропрійованою Росією компанії "Чорноморнафтогаз".

Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень, передає "УНІАН".

Згідно з рішенням, арешт на бурові установки В312 - "Петро Годованець" і В319 - "Україна" виробництва компанії Keppel Corporation (Сінгапур) був накладений за клопотанням Генеральної прокуратури України від 23 грудня 2015 року. При цьому звернення прокурорів до суду було подано 21 грудня.

Наголошується, що установки арештовані в рамках кримінального провадження від 1 квітня 2014 про підозру у зловживанні посадовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, НАК "Нафтогаз України" і "Чорноморнафтогазу" при закупівлі даних установок.

У доводах прокуратури також вказується, що 14 грудня 2015 установки незаконно були переміщені з Одеського газового родовища (північно-західна частина шельфу Чорного моря) ближче до окупованого Росією Криму.

Нагадаємо, що 15 грудня 2015 українські морські прикордонники зафіксували факт порушення Росією норм міжнародного Морського права. Зокрема, прикордонники виявили та задокументували, що дві самопіднімальні бурові установки (СПБУ) "Петро Годованець" і "Україна", які в 2014 році були незаконно захоплені Російською Федерацією при анексії Криму, переміщені із зони Одеського газового родовища ближче до півострова Крим.

Міністерство закордонних справ України розцінює перевезення Росією бурових установок в Чорному морі як "черговий епізод широкомасштабного грабежу майна та природних ресурсів".

У листопаді стало відомо, що НАК "Нафтогаз України" має намір найняти американську юридичну компанію для подачі окремого від Міністерства юстиції України позову до міжнародного арбітражного суду по своїм активам в анексованому Росією Криму.

Разом з тим, "Нафтогаз України" оцінив в 15,7 млрд грн вартість втрачених активів в Криму після його анексії РФ і буде через міжнародні суди домагатися відновлення контролю над півостровом і відшкодування збитку.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua