Розвідка США: РФ продовжить тиск на Україну, щоб загальмувати євроінтеграцію

Середа, 10 лютого 2016, 02:26

Незважаючи на серйозні проблеми в економіці, в 2016 році Москва продовжить агресивний вплив на Україну з метою гальмування її європейської інтеграції, а також постарається розширити коло союзників серед сусідів в Євразійському регіоні.

Про це у вівторок сказав у своїй доповіді під час засідання Комітету з питань Збройних сил Сенату США глава Національної розвідки Джеймс Клеппер, повідомляє Укрінформ.

"Події в Україні посилили видимі наміри Москви збільшити свою присутність в регіоні, щоб запобігти можливим змінам режимів в колишніх радянських республіках, а також прискорити перехід до багатополярного світу, в якому Росія була б безперечним гегемоном в регіоні Євразії", - йдеться в доповіді керівника Нацрозвідки США.

Тому, за його словами, "Москва продовжуватиме домагатися більшої регіональної інтеграції, підвищувати тиск на сусідні держави, щоб вони наслідували приклад Вірменії, Білорусі, Казахстану і Киргизстану і приєдналися до очолюваного Москвою Євразійського економічного союзу".

Незважаючи на економічний спад в Росії, Кремль не полишає намірів використовувати жорстку зовнішню політику в 2016 році, констатував Клеппер. Він підкреслив, що приховане застосування Росією військових і воєнізованих сил в Україні "продовжує викликати тривогу" в сусідніх з РФ країнах, включаючи союзників по НАТО.

"Рівень насильства на сході України зменшився, але цілі Москви в Україні щодо утримання довгострокового впливу на Київ і спроб розчарування України інтегруватися в західні інститути, очевидно, будуть залишатися незмінними в 2016 році", - зазначив глава Національної розвідки США.powered by lun.ua