Берлін закликав знайти компроміс у суперечці про "борг Януковича"

17104 перегляди
Середа, 10 лютого 2016, 03:20

Мінфін Німеччини - посередник у переговорах між Росією і Україною - просить Київ підготувати нову пропозицію щодо реструктуризації боргу Росії в $ 3 млрд після того, як російська сторона відкинула попередню пропозицію Києва.

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з ходом переговорів.

Берлін наполягає на тому, щоб Київ знайшов компроміс в цій суперечці, розповів співрозмовник агентства, який побажав залишитися невідомим.

Отримати коментар від Мінфіну України щодо перспектив посередницьких зусиль Німеччини агентству не вдалося.

У вівторок помічник міністра фінансів Росії Світлана Нікітіна повідомила журналістам, що Мінфін Росії не розглядав серйозно пропозиції України про реструктуризацію боргу в $ 3 млрд які він отримав через посередника - Мінфін Німеччини.

Вона не розповіла, які саме параметри цієї пропозиції не влаштовують російську сторону, однак зазначила, що запропоновані умови гірші, ніж ті, які отримали комерційні кредитори України.

Нагадаємо, Росія і Україна провели неформальний обмін думкамипро можливість початку переговорів з врегулювання українського боргу за посередництва Мінфіну Німеччини, але не змогли домовитися через небажання України визнавати офіційний статус боргу.

Раніше Яресько заявила, що Німеччина надає допомогу Україні у питанні організації переговорів з Росією про реструктуризацію державного боргу і Київ розраховує на продовження такої допомоги для досягнення позитивного результату.

Борг за євробондами на 3 млрд доларів, які Росія викупила в кінці 2013 року, повинен був бути погашений у грудні 2015 року.

Україна ввела мораторій на обслуговування цієї заборгованості, у відповідь Росія заявила про намір подати в англійський суд і вже почала відповідну процедуру.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua