Посол України у Чехії хотів внести заставу за екс-радника Януковича – ЗМІ

17400 переглядів
Середа, 10 лютого 2016, 12:12
Посол України в Чехії Борис Зайчук
obozrevatel.com

Українське посольство в Чехії намагалося визволити з в’язниці особу, якого звинувачено у співпраці із терористами.

Про це повідомляє чеське видання MF DNES.

Йдеться про Аліхо Файада, якого було арештовано у Празі у квітні 2014 року.

Його екстрадиції вимагали США – згідно з їхнім звинуваченням, Файад разом із двома іншими чоловіками намагалися продати кокаїн та зброю агентам Національного бюро по контролю за незаконним оборотом наркотиків, які працювали під легендою членів колумбійської терористичної організації FARC.

За даними видання, Файад має український паспорт та навіть був радником Віктора Януковича. Чеське ЗМІ допускає, що причиною вимоги екстрадиції міг бути інтерес США щодо незаконної торгівлі зброєю в Україні.

Файад
Файад

Видання зазначає, що посол України в Чехії Борис Зайчук у 2014 року намагався визволити Файада з в’язниці, пропонуючи грошову заставу. Цитується його лист до тодішнього міністра юстиції Чехії, написаний "через місяць після арешту Файада". У ньому дипломат цікавився розміром залогу, запевняючи, що Файад не здійснював ніяких злочинів.

Варто зазначити, що минулого тижня чеський суд прийняв рішення відмовити США в екстрадицій Файада. Це рішення США вже назвали "шокуючим". Наразі Файад виїхав до Бейруту, де, за неперевіреними даними, його було знову заарештовано.

"Європейська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua