Медведєв: Пропозиція України щодо боргу, передана через Берлін, неприйнятна

6698 переглядів
П'ятниця, 12 лютого 2016, 11:35

Росія хоче від України визнання офіційного статусу боргу на $3 млрд, щоб РФ не подала в суд.

Про це заявив прем'єр-міністр Дмитро Медведєв в інтерв'ю російським ЗМІ напередодні поїздки на Мюнхенську конференцію з безпеки, передає Інтерфакс-Україна.

Найближчим часом Росія збирається подати на Україну до міжнародного суду, заявляв глава Мінфіну РФ Антон Силуанов. Поки що позов не подано, сторони продовжують контакти, але не безпосередньо, а через мінфін Німеччини.

Раніше на цьому тижні російський мінфін повідомив, що отримав через мінфін Німеччини пропозицію про реструктуризацію, але всерйоз не розглядав, оскільки його умови гірші від тих, які отримали комерційні кредитори України. Це пропозиція не визнає офіційний статус боргу і тому не може вважатися спробою почати добросовісні переговори (good faith negotiations, вести їх наказують Україні правила Міжнародного валютного фонду - ред.) з кредитором, стверджує російський мінфін.

Оцінку пропозиції як неприйнятного озвучив і Медведєв.

"Ті пропозиції, які ми отримали нещодавно від України через Німеччину, абсолютно неприйнятні. По-перше, ми не можемо вести переговори, оскільки не визнано офіційний статус боргу, а по-друге, запропоновані Києвом умови гірші, ніж у комерційних кредиторів. Хто ж буде діяти собі в збиток? При цьому ми вдячні німецьким партнерам за їхню ініціативу, яка свідчить про серйозність наших аргументів в цьому питанні", - сказав Медведєв.

"З юридичної точки зору Україна перебуває в стані дефолту, а це означає, що Росія може домагатися повернення простроченої заборгованості в судових інстанціях. Всі необхідні документи зараз готуються, формується відповідний позов, і наші шанси виграти в суді дуже високі. Але я все-таки сподіваюся, що українська влада врегульовують проблему держборгу в позасудовому порядку. Поки що цього, на жаль, не відбувається", - заявив він.

У Мюнхенській конференції також візьме участь президент України Петро Порошенко. Однак зустрічей з проблематики боргу не планується, заявив Медведєв.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua