"Рошен" Порошенка таки отримала без конкурсу 7,5 га під Борисполем

15114 переглядів
П'ятниця, 12 лютого 2016, 13:17

"Бісквітний комплекс "Рошен" в обхід земельного аукціону через комунальній підприємства  взяв в субаренду 7,5 гектарів під Борисполем.

Про це повідомляють "Схеми" з посиланням на документ, який є у них у розпорядженні.

8 вересня міська влада надала кілька ділянок в оренду комунальному підприємству "Виробниче управління комунального господарства", скориставшись нормою, що для надання ділянок комунальникам аукціон не потрібний.

 

Уже тоді журналісти думали, що "Рошен" візьме цю землю в суборенду в обхід земельного аукціону.

Так і сталося. Між комунальним підприємством і ТОВ "Бісквітний комплекс "Рошен" було підписано договір суборенди ділянки площею 7,5 гектара. Таким чином, 7,5 гектара з необхідних 20 корпорація "Рошен" уже отримала на позаконкурсних умовах.

 

Мер Борисполя Анатолій Федорчук заявив у відповідь, що аукціон – це довго, а відтак "подібно смерті".

"Я кинув свою відпустку, прийшов на роботу, запросили їх і кажемо: "Які у вас умови є?". Вони говорять: "Нам треба терміново знайти земельну ділянку у вигляді 20 гектарів". І тому проводити аукціон – це треба положення, це є регуляторний акт, це, мінімум, ми б втратили три місяці. Три місяці це було би смертєподобно", – заявив Федорчук .

Федорчук
Федорчук

У свою чергу, керівник компанії "Бісквітний комплекс "Рошен" заявив, що просто погодився на умови, запропоновані керівництвом Борисполя. І ці умови – законні.

"Один із запропонованих варіантів був місто Бориспіль і за такою схемою. Тому що вона не є протизаконною, це раз. Це абсолютно законна схема. По-друге, вона була підтримана депутатами міста Бориспіль", – сказав директор ТОВ "Бісквітний комплекс "Рошен" Костянтин Півень.

У вересні 2015 року Півень обіцяв, щ в бюджет Борисполя йтиме 130 мільйонів пайового внеску компанії. Тепер же йдеться всього про 30 мільйонів. Причому мер міста стверджує, що цифра 130 мільйонів взята зі стелі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua