"Російська весна" схожа на напад тренованого бійця під кайфом – Горбулін

Четвер, 18 лютого 2016, 15:07

Росія готувалася до агресії проти України і хотіла використати владу Віктора Януковича для "демонтажу" її суверенітету й незалежності.

Про це заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, презентуючи матеріали дослідження "Крим. Війна: передумови російської агресії" в Українському кризовому центрі.

З цією метою РФ використовувала колишніх керівників Міністерства оборони, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ.

"Нашу армію цілеспрямовано розвалювали, спецслужби переходили під контроль російських кураторів. Керівництво країни підписувало ганебні зрадницькі державні угоди, а проросійські політичні та криміналізовані угрупування почали відкриту боротьбу проти української держави. Стратегічні галузі та сектори економіки переходили під контроль російського капіталу, тісно пов’язаного з російського владу", - сказав Горбулін.

Він також відзначив агресивну пропаганду і підготовку до "гібридних війн".

У переддень київського Майдану у Росії різко активізувалися масштабні навчання у безпосередній близькості до українського кордону. "Таких навчань було проведено 18, у деяких із них брали участь більше 100 тисяч військовослужбовців", - сказав Горбулін.

"В результаті ми прийшли до зіткнення, так сказати, в різних кондиціях. Якщо провести аналогію, то операція "російська весна" була схожа на напад озброєного бійця, який постійно тренується, та ще й прийняв дозу сильнодіючих наркотиків – а противник знаходився в реанімації під крапельницями і ще не відійшов від наркозу", - заявив він.

Але неготовність до війни, на його думку, виручила Україну: "Шок змінився обуренням і гнівом – і країна відповіла на агресію потужною хвилею патріотизму і рішучістю, яка не просто зупинила ворога, а засвідчила появу української нації".

Заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко також сказав, серед іншого, що паралельно з масштабними військовими приготуваннями відпрацьовувався "сценарій відторгнення (від України) Криму і південно-східних областей".

"Як за командою, з 1 березня (2014 року) розпочалися активні дестабілізаційні заходи в 9-ти областях України. Тільки 6 квітня одночасно штурми адміністративних будівель відбувалися у Харкові, у Донецьку, у Луганську, що свідчить про достатньо чітко сплановані заходи", - сказав представник РНБО.

"Українська правда"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування