Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

ЗМІ: Спецслужби ФРН зайнялися розслідуванням пропаганди РФ

П'ятниця, 19 лютого 2016, 06:45

Німецька розвідслужба BND і Федеральне відомство з охорони конституції за дорученням уряду ФРН перевіряють, чи не вдається Росія до методів радянського КДБ з метою вплинути на політичні дебати і громадську думку в Німеччині.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на газету Süddeutsche Zeitung, а також телеканали WDR і NDR.

Йдеться про методи дезінформації, які в роки холодної війни називалися "активними заходами".

Офіційно уряд ФРН відмовився прокоментувати це повідомлення, проте Süddeutsche Zeitung зазначає, що результатів перевірки з великим інтересом очікують і відомство федерального канцлера, і особисто канцлер Ангела Меркель, і весь зовнішньополітичний апарат в Берліні.

Як зазначає газета, зовнішньополітична служба ЄС з 28 жовтня минулого року публікує щотижневі звіти про російську дезінформацію. Протягом останніх тижнів з'являється все більше вказівок на те, що Росія прагне цілеспрямовано впливати на Німеччину. Особливо уряди східноєвропейських країн раз у раз заявляють, що Москва прицільно використовує державні ЗМІ, щоб сіяти розбрат між європейцями.

Нині, однак, питання ставиться ширше: чи не є часто гротескні перебільшення в російських державних ЗМІ, наприклад порівняння подій новорічної ночі в Кельні з "кришталевою ніччю" часів націонал-соціалізму, спробою послабити федерального канцлера?

"Ми хочемо знати, чи не стоїть за цим якась концепція", - сказало одне з джерел, близьких до розслідування.

На думку експертів з Росії, мова тут йде не про окремі "уколи", а про систематичну дестабілізацію Німеччини, яка вважається надійною опорою західної спільноти.

"Якщо хтось бажає створити нову систему в Європі, то він повинен взятися за Німеччину і її канцлера", - пояснив високопоставлений німецький чиновник.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: