Порошенко: Судити Януковича і Ко будемо заочно

6438 переглядів
Субота, 20 лютого 2016, 15:25

Росія ніколи не видасть екс-президента - втікача Віктора Януковича, екс-главу МВС Віталія Захарченка, екс-главу МВС Олександра Якименка та інших посадовців,  причетних до трагічних подій на Майдані, тому судити їх Україна буде заочно.

Про це 20 лютого заявив президент Петро Порошенко у своєму зверненні з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні.

"Ми всі з вами розуміємо, що Росія ніколи не видасть Януковича, Захарченка, Якименка та інших вбивць. Тому судити їх ми будемо заочно", - зазначив він.

"Для цього Верховна Рада має невідкладно внести деякі зміни до законодавства. Так, заочні вироки не приведуть до ув'язнення, але дозволять конфіскувати майно цих злочинців, які вбивали людей та розкрадали країну", - зазначив Порошенко. 

Він додав, що  "потрібна така чистота процесів і вироків, щоб всередині країні їх визнали всі, навіть ті, кого не було на Майдані, і щоб зовнішній світ, включно з Європейським судом, не мав  підстав сумніватися в юридичній бездоганності справ".

Порошенко додав, що слідчі у справі розстрілів на Майдані "працюють, і особливо багато зробили саме за останній рік".

"Слідство не просто знає замовників, організаторів та виконавців, а вже має відповідні докази, встановило роль і місце кожного у злочинній змові, наслідком якої й стало масове винищення людей. ... У цілому по подіях листопада 2013 року - лютого 2014 року років, які відбувалися по всій країні, є вже й такі справи, котрі із стадії розслідування переходять в стадію покарання", - додав Порошенко.

За його словами, винесено 18 обвинувальних вироків проти 26 осіб.

"84 справи вже розглядаються в судах. Ще 11 передані до суду, слухання незабаром розпочнуться. У 63 провадженнях триває досудове розслідування. 16 осіб утримуються під вартою в СІЗО, із них 5 "тітушок" та 6 співробітників "Беркуту": 5 "беркутівців" підозрюються у вбивствах, 1 - у побитті", - додав президент. 

Також у судах слухаються справи по 13 беркутах" і 8 "тітушках".

"Загальна ж кількість осіб, яким повідомлено про підозру – 282", - додав Порошенко.

Президент додав, що розстріл учасників мирних протестів – "злочин, який не має терміну давності".

"Розслідування й суди вже йдуть, і винні будуть покарані якщо не сьогодні, то завтра; якщо не завтра, то післязавтра", - підсумував Порошенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua