Родини Героїв Небесної Сотні вимагають покарати суддів

Вівторок, 23 лютого 2016, 13:10

Родини Героїв Небесної Сотні та постраждалих на Майдані звернулися до президента Петра Порошенка, голови парламенту та керівництва судової гілки влади стосовно ситуації з покаранням суддів.

Текст звернення є у розпорядженні "Української правди".

У ньому сім’ї загиблих та постраждалих заявляють, що за 2 роки у судовій системі жодного очищення не відбулося.

"Звільнено лише 7 з понад 330 суддів, які виносили неправосудні рішення у справах Євромайдану. Ніхто не притягнутий до кримінальної відповідальності. Більшість цих суддів продовжує "вершити правосуддя", - зазначається у зверненні.

Також у ньому вказується, що голови судів, які роздавали вказівки, поза підозрами.

"Доходить до абсурду, наприклад, суддя Лінник О.П, який позбавляв прав за поїздку до Межигір’я розглядає кримінальну справу стосовно судді Кицюка В.П., який виносив аналогічні рішення. У Києві немає жодного суду, у якому би не працював суддя, причетний до переслідуванні активістів. Чи можлива довіра до таких судів та процесів?", - задають риторичне запитання автори звернення.

На їхнє переконання, усі вищі суддівські органи відкрито протидіють покаранню винних.

У зверненні висловлюється обурення позицією Ради суддів України, яка "фактично організувала системну протидію розслідуванню кримінальних справ проти суддів".

Родини Героїв Небесної Сотні та постраждалих на Майдані вимагають покарати суддів, які виносили неправосудні рішення щодо активістів Євромайдану.

"Ми вже не просимо, а вимагаємо від адресатів цього листа вжити невідкладних заходів для того, щоб судді, які виносили неправосудні рішення, а також ті, хто давав суддям вказівки  були покарані, а також реалізовані ті вимоги та ідеали, ради яких віддали життя Герої Небесної Сотні та пожертвували здоров’ям сотні поранених", - йдеться у зверненні.

Лист за підписом родин Героїв Небесної Сотні адресовано усім суддям України, президенту, голові ВР, Вищій раді юстиції та Раді суддів України.

Тетяна Кусок, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування