У корупційних схемах Януковича задіяні 75 українських компаній - ТІ

Середа, 24 лютого 2016, 10:22

У корупційних схемах колишнього президента Віктора Януковича задіяні близько 75 українських компаній.

Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив аналітик Transparency International Євген Черняк. 

"У схемах діяв не сам Янукович, а його поплічники і члени сім’ї. Тут беруть учать близько 75 українських компаній, 51 компанія перебуває в іноземній юрисдикції, в тому числі офшорах: це Панама, Великобританія, Австрія, Швейцарія, Кіпр. І близько 20 фізичних осіб, які є ключовими. Тобто масштаб схем настільки великий, що їх не так легко осягнути і опрацювати. Тим паче нашим правоохоронцям", – зазначив Черняк. 

За словами аналітика, розслідування цих злочинів може тривати кілька років. 

Як повідомлялося, 23 лютого Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International закликала Європейський Союз поновити й підсилити санкції проти колишніх українських чиновників.

Крім того, організація закликала російські органи влади до співпраці з українськими у питанні покарання колишнього президента України Віктора Януковича. 

Проти Януковича та ще 16 чиновників були запроваджені санкції ЄС через підозри у незаконному привласненні державних коштів і порушенні прав людини.

У європейському санкційному списку за дії проти територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України перебуває 149 осіб та 37 компаній.

Як відомо, люди, які брали участь у міжнародному конкурсі "Зірви маску з корупціонера" (Unmask the Corrupt), оцінили Януковича як один із найбільш показових випадків елітарної корупції.powered by lun.ua