Кримською справою "26 лютого" зайнялися міжнародні юристи

6825 переглядів
Четвер, 25 лютого 2016, 15:58

Група юристів, що спеціалізуються на міжнародному праві, розглядають матеріали кримської справи про сутички 26 лютого.

Про це на прес-конференції в Києві сказала юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар'я Свиридова, повідомляють "Крим.Реалії".

"Українська Гельсінська спілка з прав людини ініціювала створення групи міжнародних експертів, юристів-міжнародників, які на сьогодні аналізують цю справу з точки зору міжнародного права про права людини. Однозначних відповідей на сьогодні немає, досить складна справа з точки зору юрисдикції та регулювання питань про свободу мирних зібрань", – розповіла Свиридова.

Місія, більшою мірою, має політичний вплив і, незважаючи на безліч правових проблеми, експерти відзначають хорошу перспективу.

"Для нашої групи дуже важливо фіксувати юридичну сторону цієї справи, оскільки для міжнародної громадськості для політичних зусиль ці правові висновки будуть служити фундаментом, на якому будуть будуватись подальші кроки, щоб цих людей звільнили і звинувачення були зняті", – зазначив правозахисник, експерт з питань міжнародних стандартів свободи мирних зібрань Володимир Яворський.

Як відомо, 26 лютого 2014 року під будівлею Верховної Ради Криму відбулися сутички між сепаратистами та противниками анексії Криму. Після захоплення півострова Росією місцева влада масово переслідує активістів та журналістів, які на тій акції підтримували Україну, особливо – кримських татар.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua