У Росії не визнали Клиха неосудним

Понеділок, 8 лютого 2016, 02:21
У Росії не визнали Клиха неосудним

Лікарі однієї з клінік Грозного не підтвердили припущення про психічне нездоров'я Станіслава Клиха, якого з іншим українцем Миколою Карпюком судять в Чечні.

Про це повідомляє "Коммерсант" з посиланням на дані апарату Верховного суду республіки.

"Обстеження підсудного Клиха було проведено лікарями однієї з клінік Грозного в амбулаторних умовах, фахівці не знайшли підстав визнати його психічно нездоровим", - сказали в апараті суду.

Там відзначили, що лікарі прийшли до такого висновку, грунтуючись не лише на результатах своїх тестів, але і з урахуванням дослідження медичного досьє підсудного.

"Його [Клиха] буйна поведінка на процесі - це, швидше за все, спроби уникнути покарання", - сказали в суді.

Газета зазначає, що після висновку за результатами експертизи поведінку підсудного в суді можуть розцінити як образу процесуальних осіб. Захист, у свою чергу, має намір перевірити ще раз результати обстеження Клиха у незалежних лікарів.

Як повідомлялося, сумніви в стані здоров'я обвинуваченого Клиха у адвокатів з'явилися восени минулого року, незабаром після початку слухань у справі.

За словами адвоката Дубровиної, підзахисний поводився неадекватно і під час спілкування з адвокатами. Наприклад, ні з того ні з сього на процесі заявляв відводи адвокату Доці Іцлаеву, який захищав іншого обвинуваченого - Миколу Карпюка. А одного разу в присутності свого адвоката Клих почав битися в істериці, стверджуючи, що отримав повідомлення про смерть батька, який насправді був живий.

Авдокат Дубровіна впевнена, що нервові зриви у її підзахисного почалися після арешту і причина їх - незаконні методи слідства, за допомогою яких вибивалися потрібні свідчення, а також знущання з боку співкамерників.

Миколі Карпюку та Станіславу Клиху СКР по Північно-Кавказькому федеральному округу ставить в провину вбивства 30 військовослужбовців і замах ще на 15 солдатів, які вони нібито вчинили в складі загону "Вікінг" з 31 грудня 1994 го по 5 січня 1995 року Грозному. Обвинувачені, що діяли тоді на боці чеченських збройних сил, вважає слідство, розстрілювали  колони бронетехніки, що входили до столиці Чечні, брали участь в розгромі майкопської мотострілецької бригади в районі залізничного вокзалу Грозного і обороняли президентський палац.

Варто відзначити, що в разі визнання Клиха психічно хворим справа могла прийняти зовсім несподіваний оборот: побудоване на свідченнях неосудної людини звинувачення було б визнано неспроможним. В такому випадку, зазначає захист, в справі залишилися б тільки припущення слідчих, засновані на "голослівних показах свідків".

Головний з них - Олександр Малофєєв, який, уклавши досудову угоду про співпрацю, розповів про злочини, нібито скоєні в Чечні лідером "Правого сектора" Дмитром Ярошем, керівником партії "Свобода" Олегом Тягнибоком і прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, а також дав слідству свідчення на Миколу Карпюка та Станіслава Клиха.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування