Мер Києва умовив брата подарувати квартиру сестрі Стуса

П'ятниця, 11 березня 2016, 13:03

Мер Києва Віталій Кличко заявляє, що його родина придбає квартиру для Марії Стус – сестри відомого поета й дисидента Василя Стуса.

Брат політика, боксер Володимир Кличко погодився купити і подарувати їй помешкання, повідомив Віталій Кличко у Facebook.

"Я поговорив з братом, і ми вирішили, як розв'язати складну ситуацію з житлом для Марії Стус – сестри відомого українського поета Василя Стуса. Пані Марія через російську агресію і військові дії на Сході була вимушена покинути рідний Донбас. І сьогодні їй доводиться мешкати в скрутних умовах", - написав мер.

"На жаль, у столичної влади немає правових підстав надати Марії Стус квартиру. У черзі на квартирному обліку в Києві перебувають десятки тисяч киян. Ми могли розглядати тільки варіант із тимчасовим житлом", - пояснив він.

"Та Володимир погодився купити і подарувати квартиру Марії Стус. Вже найближчими днями", - заявив Віталій Кличко.

Він зазначив, що колись Василь Стус просив попіклуватися про його близьких.

"Минулого року в Києві відкрили сквер імені поета. Столична влада заборонила на тому місці будь-яке будівництво і зробила капітальний ремонт скверу, за який громада боролася багато років", - нагадав Кличко.

Друзі! Я поговорив з братом, і ми вирішили, як розв'язати складну ситуацію з житлом для Марії Стус - сестри відомого укр...

Posted by Виталий Кличко on Friday, March 11, 2016

Як відомо, поет-шістдесятник Василь Стус зазнав репресій із боку радянської влади і помер у таборах.

Його сестра Марія Стус із родиною жила на Донбасі, за 5 кілометрів від Донецького аеропорту. Коли там почалися найзапекліші бої, її родина переїхала до Києва.

Спілка письменників закликала владу перечитати заповіт Василя Стуса й допомогти його рідним, але столична влада відмовила Марії Стус у наданні житла, бо вона не стоїть на черзі.

Тут таке... Не дає спати...Василь Стус у своіх табірних зошитах просив усіх добрих людей не полишати маму його й сестру...

Posted by Ольга Герасим'юк on Monday, February 22, 2016

Як повідомляли, сестра поета винаймає квартиру, їй доводиться спати на підлозі, а на життя коштів уже бракує – тож родина голодує.powered by lun.ua