Венеційська комісія помітила гальмування реформи правосуддя

П'ятниця, 11 березня 2016, 14:49

Європейська комісія за демократію через право, відома як Венеційська комісія, відзначає уповільнення конституційної реформи правосуддя в Україні.

Про це сказав один із представників України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко "Українським новинам".

11 і 12 березня проходить 106-та пленарна сесія Європейської комісії "За демократію через право". На засіданні у п'ятницю заслухали інформацію про виконання Україною останніх висновків комісії з конституційної реформи, повідомив Пилипенко.

"Об'єктивно відзначається певне вповільнення конституційної реформи правосуддя. Хоча поправки в цій частині і було прийнято більшістю на попередній сесії й теоретично їх можуть остаточно схвалити на поточній сесії Верховної Ради, їхній зміст викликав багато суперечок в українському суспільстві", - зазначив Пилипенко.

Він додав, що не залишилися непоміченими Венеційською комісією і зміни до регламенту Верховної Ради, якими депутати дозволили парламенту відстрочити внесення змін до Конституції.

"Той факт, що парламент ухвалив зміни до регламенту і дозволив собі приймати такі зміни на одній із наступних сесій, зараз є предметом розгляду Конституційного Суду", - зазначив представник України в комісії.

"У випадку визнання таких змін неконституційними процес внесення змін до Конституції в частині децентралізації доведеться запускати з самого початку", - додав він.

Пилипенко зазначив, що Україна й надалі залишається у центрі уваги Венеційської комісії.

Як відомо, 25 листопада 2015 року президент Петро Порошенко вніс до парламенту проект змін до Конституції в частині правосуддя. Порошенко пропонує позбавити Верховну Раду повноважень призначати суддів безстроково й давати згоду на їх затримання й арешт.powered by lun.ua