Російські служби на межі Криму відбирають паспорти у громадян України

П'ятниця, 11 березня 2016, 15:51

В анексованому Криму російські служби вилучають у громадян України внутрішні паспорти.

Про два таким випадки повідомляє Державна прикордонна служба України 11 березня.

10 березня у контрольному пункті в’їзду-виїзду "Каланчак" прикордонники Херсонського загону виявили жителя Львівщини, який прямував на материкову частину України з ксерокопією паспорта. Сам документ у нього вилучили російські окупаційні служби.

"Зі слів українця, їм не сподобалась категорія печатки на другій віковій фотокартці в паспорті. Протримавши чоловіка більше доби його документ вилучили, натомість прикордонники ФСБ Росії йому вручили ксерокопію та склали на чоловіка документи про адміністративне правопорушення", - інформують прикордонники.

"Громадянину довелось повертатись на материкову частину України", - уточнюють вони.

За даними ДПС України, подібні випадки останнім часом непоодинокі.

"Нещодавно російські окупанти вилучили український паспорт під час поїздки до тимчасово окупованої території АР Крим у громадянки України. Мотивували вони це тим, що жінка живе на материковій частині України, а прописку має кримську і повинна була чи зареєструватись за новим місцем, чи замінити паспорт на російський", - йдеться у повідомленні.

"Так само на неї наклали адміністративний штраф, надали відповідну постанову та ксерокопію паспорта", - додає відомство.

Українські прикордонники в обох випадках пропустили громадяни України на материк.

Як відомо, в Україні подвійне громадянство заборонене, у Росії – можна мати паспорти декількох держав.powered by lun.ua