МВС просить українців не нападати на дипустанови Росії

П'ятниця, 11 березня 2016, 18:01

Міністерство внутрішніх справ засудило акти вандалізму стосовно майна дипломатичної та окремих консульських установ Російської Федерації в Україні.

Про це йдеться в заяві, поширеній прес-службою відомства у п'ятницю.

"МВС категорично засуджує такі дії та наголошує на відповідальності причетних до них осіб згідно з чинним законодавством нашої держави", - йдеться в офіційному коментарі.

МВС нагадує, що охорона іноземних дипломатичних і консульських установ належить до міжнародних зобов’язань України.

"Будь-яке зазіхання на їхню недоторканість є зазіханням на міжнародний авторитет нашої держави та її міжнародно-правові зобов'язання", - зазначено в заяві.

В МВС зазначили, що поділяють справедливе обурення громадськості, викликане збройною агресією Російської Федерації загалом та її протиправними діями стосовно незаконно утримуваних українців.

Водночас заявили про неприпустимість незаконних дій стосовно дипломатичних установ та підкреслили, що "насильство по відношенню до дипломатів у жодному разі не може бути гідною відповіддю на свавілля Кремля".

В МВС нагадали, що такі дії також негативно позначаються на безпеці українських дипломатів, які захищають сьогодні інтереси громадян України на території Росії.

"У цьому зв’язку закликаємо українське суспільство утриматися від дій, які мають провокаційний характер, і висловлювати свою громадянську позицію виключно мирним шляхом, у рамках чинного законодавства України", - сказано в заяві.

Як відомо, після оголошення Надією Савченко сухого голодування, територією України прокотилася хвиля акцій протесту проти того, що українку незаконно утримують і судять в Росії.

У Києві зокрема в посольство РФ кинули коктейлі Молотова, у Львові пікетники зірвали російський прапор з консульства, в Одесі були спроби "штурмувати" будівлю генконсульства РФ.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров, у свою чергу, заявляв, що Росія виставить Україні рахунок за збиток від акції протесту під будівлями дипредставництв РФ.powered by lun.ua