ЄС стурбований ракетами Китаю на спірних островах в Південно-Китайському морі

Субота, 12 березня 2016, 07:42

Європейський союз стурбований даними про розміщення Китаєм ракетних комплексів на спірних островах в Південно-Китайському морі, але закликає всі сторони, які оспорюють суверенітет над цими островами, владнати розбіжності мирним шляхом на основі міжнародного права.

Про це заявила в п'ятницю верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, передає "Інтерфакс-Україна".

"ЄС стурбований розміщенням ракет на островах в Південно-Китайському морі", - сказала Могеріні, не назвавши, проте, саме Китай.

"Тимчасове або постійне розміщення збройних сил або військової техніки на оспорюваних морських об'єктах, яке зачіпає регіональну безпеку і може поставити під загрозу свободу судноплавства і польотів, являє собою серйозну проблему", - зазначила вона.

"У зв'язку з цим ЄС закликає всі сторони, що претендують (на ці острови) утриматися від мілітаризації регіону, від застосування сили або загрози силою, а також від односторонніх дій", - підкреслюється в заяві.powered by lun.ua