Естонія отримала від США ракети для протитанкових систем Javelin

Понеділок, 21 березня 2016, 01:31

США передали Силам оборони Естонії партію ракет для протитанкових систем FGM-148 Javelin, що надійшли нещодавно на озброєння в Естонії.

Про це повідомили в прес-службі головного штабу Сил оборони Естонії, передає "Інтерфакс".

"Йдеться про важливе поповнення боєприпасами, яке дозволить Силам оборони знищити танкову частину противника величиною до бригади", сказав начальник озброєнь Сил оборони майор Рісто Пяртель (Risto Partel).

Він зазначив, що ракети будуть розподілені по підрозділах, які мають на озброєнні системи Javelin.

Вартість поставки 33 млн доларів і її фінансують з коштів, виділених США на підтримку заходів стримування в Європі. Естонія отримає ракети типу Javelin Block-1, які в порівнянні зі своїми попередниками мають більшу швидкість і уражаючу силу.

Закупівля систем Javelin здійснюється на підставі прийнятої в 2013 році програми розвитку державної оборони на 2013-2022 роки.

Javelin будуть поступово замінювати системи Milan, що нині знаходяться на озброєнні.

У комплексі Javelin реалізований принцип "вистрілив і забув", що дозволяє оператору після пуску ракети йти в укриття або змінити позицію, що підвищує виживаність оператора і комплексу в цілому.

У листопаді 2014 року Естонія уклала з США договір про покупку за 40 млн євро 80 ​​установок Javelin, при необхідності вона може закупити ще 40 установок. Кількість закуплених протитанкових ракет до них не розкривається.

У Силах оборони Естонії готується 40 інструкторів для цього виду бойової техніки.powered by lun.ua