Родичів зниклих військових закликають пройти ДНК-експертизу

Понеділок, 21 березня 2016, 14:25

Наразі понад 100 тіл невпізнаних бійців АТО залишаються на збереженні у Дніпропетровську, родичів зниклих безвісти просять пройти ДНК-експертизу.

Про це повідомила начальник управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Дніпропетровської ОДА Ірина Федорчук, передає Тиждень.

 "В Україні створено єдину базу ДНК загиблих в зоні АТО. На Дніпропетровщині налагоджено дієву взаємодію між слідчими підрозділами та експертними установами. Для того, щоб пройти експертизу, родичі загиблого повинні здати спеціальні аналізи. Закликаємо сім'ї зниклих безвісти військовослужбовців не нехтувати можливістю провести дослідження, експертиза дозволить ідентифікувати бійця або переконатися, що його немає серед загиблих", - розповіла Федорчук.

Вона повідомила, що за час проведення АТО до Дніпропетровської області для проведення судово-медичного дослідження доставили тіла 1200 бійців. Родичі упізнали 674 загиблих воїнів. ДНК-експертиза допомогла ідентифікувати ще 271 полеглого героя України, імена ще 130 встановлені за допомогою молекулярно-генетичної експертизи.

Федорчук розповіла, що бійців, чиї імена не вдається встановити відразу, ховають на Краснопільському кладовищі Дніпропетровська.

Після упізнання сім'ї бійців перепоховали їх у рідних містах і селах по всій Україні. Деякі сім'ї військових вирішили залишити тіла героїв на Краснопільському кладовищі. Ідентифікація тіл невпізнаних загиблих наразі триває.

Як повідомлялося, у Кривому Розі відкрили пам'ятник українським бійцям, які загинули на Донбасі.powered by lun.ua