У Польщі створена прокурорська група з розслідування Смоленської катастрофи

Вівторок, 22 березня 2016, 05:56

Міністр юстиції - генпрокурор Польщі Збігнєв Зьобро в понеділок створив прокурорську групу, яка займеться розслідуванням авіакатастрофи, в якій загинув президент Лех Качинський.

Про це повідомило міністерство юстиції РП, передає "Укрінформ".

"21 березня 2016 року генпрокурор Збігнєв Зьобро своїм розпорядженням створив прокурорську групу в справі ведення слідства стосовно з'ясування обставин Смоленської катастрофи. Групу очолив заступник генпрокурора Марек Пасіонек", - йдеться в повідомленні.

До складу групи увійдуть вісім прокурорів, згодом ще двоє - з військової прокуратури.

Минулої суботи Зьобро повідомив, що до складу цієї групи увійдуть "досвідчені прокурори зі всієї Польщі".

"Завданням групи є повний і комплексний аналіз всіх матеріалів, пов'язаних зі Смоленською трагедією, як головних так і побічних, і подальше продовження цього слідства в рамках збору доказів", - зазначив він.

Група займатиметься розслідуванням Смоленської катастрофи замість окружної військової прокуратури, яка буде розформована в рамках своєї ліквідації на початку квітня.

Як повідомлялося, міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич назвав "терористичним актом" авіакатастрофу під Смоленськом у квітні 2010 року, в якій загинув президент Лех Качинський.

Слідча комісія по смоленській авіакатастрофі заявила, що її причиною була помилка пілота, однак новий уряд Польщі знову відкрив цю справу.

Як відомо, 10 квітня 2010 року в катастрофі Ту-154 у Смоленську загинуло 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качинський з дружиною, керівники всіх родів військ, начальник генерального штабу, представники Сейму і Сенату, канцелярії президента, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качаровский, представники вищого військового командування, політичних партій, громадські та релігійні діячі.powered by lun.ua