ООН: через війну на сході України загинули понад дев'ять тисяч людей

Четвер, 24 березня 2016, 12:58

Жертвами конфлікту на сході України стали 30 346 осіб: більше дев'яти тисяч було вбито і понад 21 тисячу – поранено.

Про це заявив помічник Генерального секретаря з прав людини Іван Шимонович, виступаючи в Женеві на 31-й сесії Ради ООН з прав людини, повідомляє прес-служба ООН.

За його словами, в моргах України перебувають близько тисячі невпізнаних тіл.

Він зазначив, що в останні місяці кількість випадків загибелі цивільних осіб дещо знизилася, однак в районі лінії зіткнення люди все ще гинуть в результаті артилерійських обстрілів та вибухів боєприпасів.

Також він додав, що на сьогоднішній день влада України зареєструвала 1,6 мільйонів внутрішньо переміщених осіб

Шимонович заявив, що відновлення повного і ефективного контролю української влади над частиною кордону з Російською Федерацією допоможе зупинити потоки зброї і бойовиків з Росії.

За словами Шимоновича, у найбільш важкій ситуації знаходяться жителі територій, які контролюються збройними групами. Звідти надходить інформація про вибіркові затримання і катування.

Представник ООН закликав владу України і сепаратистів обмінюватися інформацією з ідентифікації останків та будь-якою інформацією про зниклі безвісті особи.

Він розповів також про те, що з інших районів України, в тому числі Харкова, Одеси, Дніпропетровська та Запоріжжя, в офіс з прав людини надходять повідомлення про примусові зникнення, затримання і навіть тортури, до яких вдаються українські силовики.

Правозахисник висловив стурбованість з приводу того, що досі не встановлені винні в загибелі людей під час протестів на Майдані. За його словами, затягування з розслідуванням підриває довіру до системи кримінального правосуддя України.

Помічник Генерального секретаря також розповів про порушення прав людини в Криму.

Українська правдаpowered by lun.ua