Чийгоз до проросійських кримських суддів: Я боротимусь і смерті не боюся

Понеділок, 28 березня 2016, 08:48
Радіо Свобода

У неділю в соціальних мережах з'явився запис промови заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, який є фігурантом "справи 26 лютого", з останнього засідання суду в Криму 24 березня.

Про це повідомляють дружина Чийгоза Ельміра Аблялімова і його адвокат Микола Полозов, передає Радіо Свобода.

У промові Чийгоз закликав суддів дотримуватись законів, заявив, що не боїться смерті і буде боротися.

"Перебуваючи за ґратами, розуміючи абсурдність цієї справи, я наполягаю на тому, щоб усе відповідало закону. Це не тому, що я вірю в цей закон. Я знаю, що суди, і прокуратура, і слідство перебувають під тиском політиків. Ви всі будете ухвалювати ті рішення, які вони вам скажуть", – сказав він.

"Я вас закликаю до того, до чого ви присягали, – до дотримання закону. Якщо кожен з вас на своєму рівні не буде дотримуватись законів, не буде майбутнього у наших дітей. Не лише у кримськотатарських дітей..." – зазначив Чийгоз

Він вкотре нагадав, що не збирається їхати з Криму. "Я більшу частину свого життя прожив, я смерті не боюся", - заявив він.

"Руки я не опущу, скільки в мене є сил, скільки дано Аллахом і боротимусь проти такого свавілля", – додав Чийгоз.

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму на засіданні 11 березня продовжив термін утримання під вартою фігурантам "справи 26 лютого" Ахтему Чийгозу, Алі Асанову і Мустафі Дегерменджі до 11 квітня. Наступне засідання суду заплановано на 24 березня.

Після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів, які 26 лютого 2014 року брали участь у мітингу прихильників територіальної цілісності України і активістів партії "Русское единство". За даними російського слідства, тоді через тисняву двоє мітингувальників загинули, 79 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

15 лютого на засіданні російського Верховного суду Криму вирішили відправити справу на дорозслідування.

Підсудні в цій справі своєї провини не визнають і вважають цю справу політично мотивованою.

Правозахисний центр "Меморіал" у Росії визнав Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі політв'язнями.powered by lun.ua