ГПУ готує підозру екс-майору Мельниченку через "справу Гонгадзе"

Вівторок, 29 березня 2016, 03:32
ГПУ готує підозру екс-майору Мельниченку через справу Гонгадзе

У Генеральній прокуратурі України найближчим часом буде вирішене питання з підозрою екс-майору Управління Державної охорони Миколі Мельниченку, відомому по касетному скандалу в справі Георгія Гонгадзе.

Про це повідомляє сайт ТСН.ua з посиланням на інформацію заступника генпрокурора Юрія Столярчука.

"В його діях ми бачимо ознаки кримінального правопорушення, стаття 109 Кримінального кодексу "державний переворот", і бачимо ознаки кримінального правопорушення, стаття 111 "державна зрада", - розповів Столярчук.

Він зазначив, що без Мельниченка, який зараз проживає в США, буде важко встановити всі об'єктивні обставини того, що відбувалося в кабінеті другого президента України і за його межами, що необхідно для доведення до кінця "справи Гонгадзе".

За словами заступника генпрокурора, вже здійснені процесуальні кроки, які "дозволять нам, врешті-решт, отримати Миколу Мельниченка".

Як відомо, журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе.

28 листопада 2000 року лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз опублікував в українських ЗМІ низку аудіозаписів, зроблених в президентському палаці. Як стало відомо пізніше, аудіозаписи розмов президента вручив Морозу колишній майор держохорони президента Мельниченко.

Зміст записів свідчив про низку гучних злочинів, в тому числі щодо вбивства Гонгадзе.

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив екс-главу департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши винним у вбивстві Гонгадзе.

Разом з тим, замовники цього вбивства досі не встановлені.

Столярчук припустив, що найближчим часом слідство може озвучити імена замовників і організаторів вбивства журналіста Гонгадзе.

Похорон убитого журналіста відбувся 22 березеня 2016 року в Києві.

Інтерфакс-Україна

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування