У ГПУ пояснили, хто виконуватиме обов'язки генпрокурора

Вівторок, 29 березня 2016, 17:03
ГПУ

Після рішення Верховної Ради підтримати заяву про звільнення з посади генерального прокурора Віктора Шокіна обов'язки генпрокурора буде виконувати перший заступник Юрій Севрук.

Про це заявив на брифінгу у вівторок в Києві прокурор ГПУ Владислав Куценко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Після завершення процедурних моментів, пов'язаних з сьогоднішнім рішенням парламенту відповідно до ч. 3 ст. 9 закону про прокуратуру обов'язки генерального прокурора України виконуватиме перший заступник генерального прокурора Севрук Юрій Григорович", - пояснив Куценко.

За його словами, ці функції будуть стосуватися, в тому числі, направлення звернень, запитів.

Як відомо, 29 березня Верховна Рада 289-ма голосами дала згоду на звільнення Шокіна з посади генерального прокурора за власним бажанням.

Шокіна звинувачують в розвалі гучних справ проти людей Януковича, спуску на гальмах резонансних розслідувань, через що ЄС змушений знімати санкції з фігурантів списку.

16 лютого президент Петро Порошенко у своєму зверненні до співвітчизників повідомив, що попросив генпрокурора подати у відставку.

Шокін написав таку заяву і пішов у відпустку, з якої повернувся 16 березня.

Відтоді відбулося кілька акцій за відставку генпрокурора та проведення відкритого конкурсу на цю посаду.powered by lun.ua