Захід не може здатися в питанні України – Порошенко у Вашингтоні

Четвер, 31 березня 2016, 06:23
president.gov.ua

Президент Петро Порошенко наголосив, що для успіху Української держави критичною є підтримка міжнародних партнерів в досягненні миру, і Захід не може здатися в питанні України, а санкції проти Росії повинні продовжитись.

Таку заяву він зробив у середу в Вашингтоні, під час виступу на форумі "Боротьба України за свободу, що триває", повідомляє прес-служба президента.

"Війна Росії проти України довела, що слабкість провокує агресію, в той час як сильна країна може стримати агресора. Тому дуже важливо, що наші партнери допомагають нам стати сильними в усіх відношеннях - політичному, економічному і військовому", - підкреслив Порошенко.

Глава держави вкотре наголосив, що Україна платить дуже високу ціну у війні з Росією - багато загиблих, вимушених переселенців, 7% території окуповані та близько 20% економіки захоплено чи знищено.

Президент підкреслив, що Росія не виконує Мінські домовленості, продовжуючи посилати війська, важку зброю і боєприпаси в Україну.

"Росія продовжує використовувати ескалацію щоразу, коли хоче досягти кращого сценарію. Вона продовжує підтримувати бойовиків на Донбасі, бо хоче мати постійні важелі впливу на Україну", - зазначив Порошенко. 

Глава держави акцентував увагу на тому, що Росія також використовує людей для торгівлі - в питанні звільнення полонених та українців, які незаконно утримуються в РФ.

Він нагадав, що Україна підготувала санкційний список щодо осіб причетних до організації судилищ проти українських патріотів: "Сподіваємось, що наші американські і європейські партнери приєднаються до цієї ініціативи". 

Президент також нагадав про системні і масові порушення прав людини в Криму, які зафіксовані і у звітах міжнародних організацій. Понад 130 кримінальних справ стосовно кримських татар, зокрема справи про заборону Меджлісу, викрадення і вбивства кримських татар.

"Росія сильно мілітаризує Крим. Вона прагне розміщувати ядерну зброю там", - додав глава держави. 

Також, як повідомляє Укрінформ, Порошенко висловив упевненість у існуванні можливості врегулювання конфлікту на сході України до завершення президентського терміну Барака Обами.

"Я вважаю, що існує реальний шанс для президента Обами відзначити свій президентський термін урегулюванням конфлікту на Донбасі", - наголосив Глава української держави.

У цьому зв'язку він згадав, що США були гарантом миру в Україні за Будапештським меморандумом.

"Ми, українці, маємо право закликати західних гарантів в рамках цього меморандуму докласти всіх можливих зусиль для відновлення міжнародного правосуддя і порядку, щоб допомогти нам у нашій боротьбі за виживання і незалежне демократичне майбутнє", - підкреслив український президент.powered by lun.ua