Москва просить Київ видати шістьох громадян РФ

Вівторок, 12 квітня 2016, 19:30

Російський Мін'юст отримав звернення шести громадян Росії, які були засуджені до позбавлення волі в Україні, але хочуть відбувати покарання на батьківщині.

Про це йдеться у відповіді відомства на запит РБК.

Після отримання листів російські чиновники звернулися до українського Мін'юсту.

"Необхідні документи щодо зазначених осіб направлені до Мін'юсту України для розгляду, відповіді станом на 12.04.2016 не надійшли", - уточнюється в повідомленні відомства.

Ні імена тих, хто написали звернення, ні статті, за якими вони були засуджені, у відповіді Мін'юсту не наводяться.

Представник прес-служби російського посольства в Україні не зміг пояснити, скільки громадян Росії утримуються в українських в'язницях.

Він зазначив, що офіційний Київ не завжди передає таку інформацію дипломатам, хоча і повинен це робити.

11 березня прес-служба російського Мін'юсту повідомила ТАСС, що відомства двох країн вже розглядають клопотання про передання 13 російських громадян, засуджених судами України.

Вісім російських громадян були засуджені з початку української антитерористичної операції на сході країни, розповідав в квітні голова Служби безпеки України Василь Грицак.

У січні цього року Слов'янський суд Донецької області на вісім років засудив громадянина Росії за звинуваченням у тероризмі.

У тому ж місяці Попаснянський суд Луганської області визнав винним громадянина Росії в участі у збройному конфлікті на сході України на боці бойовиків і засудив його до 13 років в'язниці.

Імена обох не розкривалися.

Одне з імен засуджених в грудні минулого року назвала офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова.

Вона розповіла, що нічого невідомо про місце перебування Володимира Безобразова, засудженого в Україні за звинуваченням у посяганні на територіальну цілісність України і засудженого до трьох років позбавлення волі.

Російський і український Кримінально-процесуальні кодекси передбачають схожу процедуру видачі засуджених.

Отримавши доручення Мін'юсту, служба виконання покарань повинна перевірити наявність або відсутність підстав, що перешкоджають видачі.

Перешкодити видачі, наприклад, може той факт, що на батьківщині засудженого будуть переслідувати за додатковими статтями, не зазначеними у запиті.

Також якщо приймаюча сторона оголосить про намір звільнити засуджених, то це стане підставою для відмови у видачі. Остаточне рішення про видачу ухвалюється судом.

8 квітня російський Мін'юст повідомив, що доручив Федеральній службі виконання покарань підготувати документи для вирішення питання про передачу Україні чотирьох засуджених.

Йдеться про режисера Олега Сенцова і активістів Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва, які були засуджені за так званою справою про кримських терористів, а також про Юрія Солошенка, засудженого до шести років колонії суворого режиму за шпигунство.

Доручення було дано у зв'язку зі зверненням українського Мін'юсту від 10 березня, пояснили в російському відомстві.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: