Турчинов: Київ надасть НАТО нову концепцію реформування армії

П'ятниця, 15 квітня 2016, 00:33

Україна представить нову концепцію реформування ЗСУ під час варшавського саміту НАТО.

Про це у Варшаві на спільній з головою Бюро національної безпеки Польщі Павлом Солохом прес-конференції заявив секретар РНБО України Олександр Турчинов, передає "Укрінформ".

"Ми серйозно готуємося до зустрічі групи Україна-НАТО. Ми готуємося презентувати під час цих зустрічей нову концепцію реформування Збройних сил України", - повідомив він.

Турчинов зазначив, що для Києва дуже важливо, щоб на саміті НАТО значну увагу було приділено російської агресії в Україні.

У контексті можливого засідання найближчим часом Ради НАТО-Росія в Брюсселі секретар РНБО України висловив сподівання, що країни Альянсу "дадуть чітку оцінку агресії РФ в Україні".

Турчинов підкреслив, що за два роки російської агресії в Україні не було жодного дня, коли б не було убитих або поранених українських солдат або офіцерів. Він констатував, що за останні дні значна ситуація загострилася: збільшилася кількість обстрілів і провокацій.

"Але коли РФ почала агресію в Криму та Донбасі, Україна була дуже слабкою. Зараз ми змогли відновити потенціал збройних сил і сьогодні готові давати гідну відсіч", - заявив він.

Секретар РНБО наголосив, що формат АТО дозволяє Україні з одного боку зупинити просування російських військ, а з іншого боку забезпечувати мирне життя України. Втім, він підкреслив, що в разі розгортання більш масштабної агресії Росії проти України, Київ не матиме альтернативи введенню воєнного стану.

Варшавський саміт НАТО буде проходити з 8 по 9 липня. Це перший саміт НАТО, який пройде в Польщі.powered by lun.ua