Захист ГРУшників просить вважати їх військовополоненими

П'ятниця, 15 квітня 2016, 17:46

Захист обвинувачених російських спецназівців просить суд вважати Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва військовополоненими і зняти з них звинувачення, висунуті українською стороною.

Про це заявив під час судових дебат адвокати Єрофєєва і Александрова, передає "Інтерфакс-Україна".

Адвокат Єрофеєва Оксана Соколовська апелювала до норм Женевської конвенції і нагадала, що з самого початку після затримання українські правоохоронні органи визнали Єрофеєва і Александрова військовополоненими і лише згодом змінили свою позицію.

Соколовська закликала суд при винесенні вироку врахувати статус Єрофеєва і Александрова як військовополонених.

"Ми не можемо застосовувати норми українського кримінального права до осіб, які є комбатантами (військовополоненими - ред.) за міжнародним правом", - сказав адвокат Александрова Валентин Рибін.

Соколовська наголосила, що, на думку захисту, не доведений стороною обвинувачення складу кримінальних правопорушень, в яких звинувачуються Єрофеєв і Александров.

"Сторона обвинувачення не надала належні докази... Прошу суд... визнати Єрофєєва і Александрова невинними в скоєнні кримінального злочину", - підсумувала вона.

Як відомо, Голосіївський районний суд планує 18 квітня оголосити вирок російським спецпризначенцям Єрофеєву і Александрову.powered by lun.ua