ОБСЄ передала Україні обладнання для розмінування на 40 тисяч євро

Субота, 16 квітня 2016, 07:46

Організація з безпеки і співробітництва в Європі передала першу частину сучасного оснащення піротехнічним підрозділам ДСНС України в рамках проекту "Допомога уряду України в очищенні території на Сході України від залишків війни".

Про це повідомляє Укрінформ.

"Використання обладнання, яке буде передано в рамках цього проекту, дозволить нам перш за все забезпечити ефективну діяльність розграбованих терористами наших піротехнічних підрозділів, які дислокуються на території Луганської і Донецької областей", - зазначив Чечоткін.

Він також додав, що використання українськими піротехніками сучасного обладнання дозволить скоротити час виконання робіт з пошуку, виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, більш точно визначати координати виявлення таких предметів під час складання карт небезпечних районів, суттєво підвищить безпеку піротехніків під час виконання завдань.

В рамках цього проекту ОБСЄ передала Україні першу частину сучасного оснащення: системи глобального позиціонування, комп'ютери, LCD монітори, засоби захисту (бронежилети, кевларові шоломи), засоби зв'язку (портативні радіостанції, автомобільні радіостанції), медичні аптечки. Загальна вартість переданого оснащення становить близько 40 тисяч євро.

Повідомляється також, що проектом передбачається надання технічної допомоги в оснащенні піротехнічних підрозділів ДСНС України у Донецькій і Луганській областях, а також проведення тренінгів для піротехнічних підрозділів ДСНС України щодо організації та проведення робіт з гуманітарного розмінування у відповідності до міжнародних стандартів з протимінної діяльності.

Загальна вартість проекту становить 1 млн євро, він розрахований до кінця цього року. Донором проекту є Федеративна Республіка Німеччина.powered by lun.ua