У Ахметова кажуть, що "Київенерго" страшенно нерентабельне

Неділя, 17 квітня 2016, 21:58

Компанія "Київенерго" не приносить прибутку і потребує величезних інвестицій, зокрема, у побудову сучасної системи обслуговування клієнтів.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив гендиректор ДТЕК Максим Тімченко.

"Грошей компанія не заробляє, а інвестиції потрібні величезні. Зокрема, у побудову сучасної системи обслуговування клієнтів", - заявив він.

За його словами, масштабні інвестиційні проекти, які обговорювалися з Києвом, не реалізовано, оскільки "немає зрозумілого регуляторного середовища і "нормального" договору на управління комунальним майном між містом і "Київенерго".

"Потрібен глибоко опрацьований концесійний договір, у якому буде викладено зобов'язання і власника, і концесіонера. Як компанія може брати на себе інвестиційні зобов'язання та вкладати гроші без розуміння джерела повернення капіталу? Концесійний договір має укладатися на тривалий період, на 5 або 10 років, тому що в енергетиці довгий інвестиційний цикл. Щоб виконати зобов'язання, повинні бути зрозумілі правила роботи й чітка роль регулятора", - заявив Тімченко.

Як відомо, "Київенерго", оперативний контроль над якою здійснює олігарх Рінат Ахметов, монопольно забезпечує Київ теплом і електроенергією. За підсумками 2015 року компанія заявила про 1,602 млрд грн збитку.

Дія договору концесії з "Київенерго"завершується у 2017 році. powered by lun.ua