ЗМІ: Німеччині бракує доказів проти Курченка

Четвер, 21 квітня 2016, 19:18

Німецька прокуратура за два роки слідства не змогла встановити достатньо доказів проти "младоолігарха" Сергія Курченка у справі про відмивання грошей.

Про це йдеться у матеріалі української редакції "Німецької хвилі".

"В рамках міжнародної правової допомоги ми обмінялися інформацією з правоохоронними органами України і Австрії, а також Швейцарії та Нідерландів. Утім, це поки не дало конкретних результатів, які би дозволили говорити про достатні докази злочину", - відповів на запит журналістів слідчий прокуратури міста Ґера, який веде справу Курченка.

Згідно з інформацією, не допоміг правоохоронцям і допит ключового свідка - колишнього топ-менеджера СЄПЕК Бориса Тимонькіна, який очікує у Німеччині на рішення про екстрадицію до України.

Його обвинувачують у банківських махінаціях на користь "младоолігарха".

Окрім того, німецькій прокуратурі за понад два роки не вдалося навіть встановити, кому ж насправді належать заправки, куплені 2012 року нідерландським трастом.

"Досі ми не отримали установчих документів, які встановлюють, хто саме ініціював заснування Stichting Depositary Donau Investment Fund та (її материнської структури - ред.) Stichting Manstichami як трастів у відповідності до законодавства Нідерландів та хто є бенефіціарами цих трастів", - йдеться у відповіді прокуратури.

Натомість, згідно з інформацією, австрійська прокуратура вже давно знає, хто стоїть за офшорними фірмами, які купували заправки Sparschwein Gas.

Ще в липні 2014 року в Австрії заморозили рахунки компанії LPG Trading - 100-відсоткової "дочки" нідерландського трасту, якому належать німецькі заправки.

Австрійці встановили, що бенефіціарами фірми є Сергій Курченко та Олексій Азаров.

"Відомство з охорони конституції в результаті відповідної перевірки знайшло вагомі підстави вважати, що цю компанію контролюють названі особи", - зазначив речник міністерства внутрішніх справ Австрії.

Ідентифікувавши кінцевих власників, Австрія заморозила майно LPG Trading.

Німецькі слідчі, своєю чергою, не стали повідомляти органи фінансового нагляду щодо Курченка і Азарова, заявивши, що спершу треба документально ідентифікувати власників.

Тим часом з рахунків Sparschwein Gas зникають кошти, про що свідчить фінансова звітність компанії, яка є у розпорядженні "Німецької хвилі".

Журналісти не виключають, що гроші потрапляють на острів Кюрасао у Карибському морі, оскільки саме там було перереєстровано материнську офшорну фірму Stichting Manstichami, яка раніше була зареєстрована у швейцарському кантоні Цуґ.

Оборот компанії, впав у кілька разів, а на банківських рахунках залишилося лише 50 тисяч євро.

Розчиняються і кошти на рахунках афілійованої зі Sparschwein Gas австрійської LPG Trading.

Ця компанія, як зазначалося раніше на вже ліквідованому сайті, здійснювала торгівлю зрідженим газом з Росії і Казахстану.

До санкцій оборот LPG Trading становив майже сім мільйонів євро. 2014 року, коли соратники екс-президента України Віктора Януковича втратили всі преференції, оборот австрійської компанії впав у десять разів.

"Після того, як ЄС зняв санкції з Азарова-молодшого, бо українська прокуратура швидко не надала доказів його злочинної діяльності, він не забарився скористатися цим, забравши всі ліквідні активи", - повідомляє видання.

"Син екс-прем'єра продав навіть службові автомобілі, на які фірма свого часу витратила понад півмільйона євро. Згідно з фінансовою звітністю, на балансі LPG Trading залишилися лише офісні меблі і 77 євро 92 центи на рахунках", - повідомляє "Німецька хвиля".

Журналісти нагадали, що прокуратура міста Ґера відкрила кримінальну справу за підозрою у відмиванні коштів за заявою громадянина України, наприкінці 2013 року.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування