В Одесі суд не став забороняти масові акції на Куликовому полі

5631 перегляд
Середа, 27 квітня 2016, 01:28

Одеський окружний адміністративний суд не задовольнив позовні вимоги виконавчого комітету Одеської міськради про заборону проведення масових заходів на Куликовому полі в період з 1 по 10 травня.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду.

Відзначається, що виконком вимагав заборонити в ці дні проводити на Куликовому полі збори, демонстрації та інші мирні акції, присвячені пам'яті загиблих 2 травня, а також інші заходи.

Виконком аргументував це тим, що проведення таких акцій небезпечно, так як "приверне увагу великої кількості радикально налаштованих осіб, які мають протилежні громадянські позиції".

Однак суд не визнав ці доводи переконливими, так як громадські організації не повідомляли виконком про намір проводити заходи на Куликовому полі в цей період.

Єдина організація "Автомайдан-Одеса" повідомила, що планує в ці дні провести на Куликовому полі військово-патріотичне виховання молоді, в ході якого хоче використовувати ММГ (макети зброї масогабаритні) і піротехніку. При цьому суд заборонив організації використовувати в ході акції ММГ і піротехніку.

"Отже, Одеський окружний адміністративний суд постановив: обмежити громадську організацію "Автомайдан-Одеса" в реалізації права на мирне зібрання шляхом заборони використання ММГ та піротехніки… У задоволенні решти позовних вимог відмовлено", - говориться в постанові суду.

2 травня 2014 року в Одесі під час масових заворушень загинуло 48 осіб і понад 200 було поранено. Більшість жертв трагедії загинули в Будинку профспілок. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua