США занепокоєні можливістю розгортання ядерної зброї в Криму

Четвер, 28 квітня 2016, 03:34

Адміністрація США висловлює стурбованість у зв'язку з можливістю розгортання елементів російського ядерного потенціалу в окупованому РФ Криму, втім поки не має документальних підтверджень такої активності.

Про це повідомила заступник держсекретаря США з питань контролю над озброєнням та міжнародної безпеки Роуз Геттемюллер, пише Укрінформ.

"Ми постійно висловлюємо наше занепокоєння щодо коментарів російських посадовців та експертів про повернення елементів ядерного потенціалу в Крим", - зауважила заступник глави Держдепартаменту США під час пам'ятних заходів зі вшанування 30-ї річниці трагедії на ЧАЕС у Посольстві України в Вашингтоні.

"Ми вважаємо, що це суперечить важливим зобов'язанням, підписаним Росією, Сполученими Штатами, Великобританією, Францією і в решті-решт Китаєм щодо забезпечення безпеки України. І тому питання ядерного потенціалу (в Криму) в цьому контексті є кроком назад", - підкреслила американський високопосадовець.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи володіє офіційний Вашингтон інформацією, яка могла би підтвердити розгортання елементів ядерної зброї на півострові, Геттемюллер зауважила, що таких даних наразі немає.powered by lun.ua