Неконтрольовані райони Луганщини розраховуються за світло лише на третину - ЛЕО

П'ятниця, 29 квітня 2016, 20:34

Неконтрольовані владою території Луганської області щомісяця отримують з об'єднаної енергосистеми України електроенергію вартістю близько 140-150 мільйонів гривень, оплачуючи лише 50 мільйонів.

Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директор "Луганського енергетичного об'єднання" Володимир Грицай.

"На неконтрольовану сторону по перетоку надходить з контрольованої території електроенергія вартістю близько 140-150 млн грн. Те, що ми там ціною величезних зусиль можемо збирати і збираємо - це близько 50 млн грн на місяць. Вони надходять в Ощадбанк на рахунок зі спеціальним режимом використання від українських підприємств, який провадять там діяльність", - сказав він.

За словами гендиректора, названа вище цифра оплати - середня. "Буває і від 10 млн грн, а буває і 60-70 млн грн, буває 80 млн грн "вистрілить", - сказав він.

Грицай уточнив, що на неконтрольованих територіях є ряд великих боржників, серед яких підприємства групи "Метінвест" і ДТЕК.

"На жаль, з великих споживачів, які знаходяться на тому боці - в "Алчевського меткомбінату" борг понад 700 млн грн, а з урахуванням штрафних санкцій - понад 900 млн грн. Наступний наш великий споживач і боржник - це "ДТЕК Свердловантрацит": борг більше 400 млн грн", - сказав він.

Співрозмовник агентства додав, що спроби обмежувати електропостачання неконтрольовані території Луганської області не мали успіху.

"Один раз вийшло відключити шахту підприємства "Свердловантрацит" і ряд об'єктів соціально-культурного побуту (котельню і адмінбудинок). Чим це закінчилося? - Це закінчилося приходом співробітників так званого "МГБ ЛНР". Запросили начальників Свердловського і Краснодонського РЕМ, провели з ними кількагодинну "бесіду", - сказав він.

Грицай зазначив, що ЛЕО продовжує в рамках українського законодавства видавати попередження боржникам, однак більше нічого зробити не в змозі.powered by lun.ua