Сакварелідзе: Шокін ні кроку не зробив без узгодження з Порошенком

Неділя, 3 квітня 2016, 02:35

Екс-заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе заявив, що Віктор Шокін практично всі дії погоджує з президентом Петром Порошенко.

Про це він заявив в інтерв'ю Ліга.net з приводу свого звільнення.

"Напевно, одна з найбільш особливих якостей Шокіна - він фактично жодного кроку не робив без узгодження з президентом. Це все прекрасно знають. Я залишив в Грузії мандат депутата, погодився на пропозицію стати заступником генпрокурора, і все прекрасно розуміли, що мене призначав Порошенко, а не Шокін. Якщо мене звільнили без повідомлення президента - значить, у нас велика проблема: громіздка і небезпечна система прокуратури працює без жодного контролю", - зазначив він.

За словами Сакварелідзе, йому складно повірити в те, що, що його відставка не була узгоджена з Порошенком.

"У це дуже складно повірити. Оскільки всі президенти, і нинішній теж, в якійсь мірі контролюють генеральних прокурорів. Якщо це не так, то це дуже небезпечно. Генпрокуратура - занадто громіздка структура без ідеології", - вважає він.

При цьому Сакварелідзе повідомив, що після звільнення йому подзвонив Порошенко і сказав, що воно не було з ним погоджено.

Як повідомлялося, генпрокурор Віктор Шокін звільнив Сакварелідзе 29 березня. Цьому передував тривалий конфлікт між обома чиновниками.

Сакварелідзе стверджував, що Шокін, зокрема, перешкоджає розслідувати справу "діамантових прокурорів".

У Генеральній прокуратурі пояснили звільнення Сакварелідзе "порушенням прокурорської етики та неналежним виконанням своїх функцій".

Президент Петро Порошенко заявив про намір поговорити з новим прокурором про поновлення Сакварелідзе.

Пізніше Сакварелідзе отримав виклик на допит у справі про зникнення $2 млн.powered by lun.ua