Суддю, який відібрав права у "автомайданівця", виправдали

П'ятниця, 8 квітня 2016, 12:50

Святошинський райсуд Києва виправдав суддю Києво-Святошинського райсуду Київської області Владислава Лисенка, обвинуваченого у винесенні завідомо незаконного рішення про позбавлення на півроку водійських прав активіста Автомайдану.

Про це повідомив суддя Сергій Дячук, передають "Українські новини".

"Лисенка Владислава Вікторовича – виправдати, запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання скасувати", – озвучив він вирок.

Суддя Лисенко обвинувачувався в тому, що 29 січня 2014 року виніс незаконне рішення про позбавлення прав активіста Автомайдану, який начебто брав участь в автопробігу до резиденції президента Віктора Януковича у Межигір'ї.

При цьому активіст Автомайдану довів, що у вказаний час знаходився у зовсім іншому місці і в автопробігу участі не брав.

У березні 2014 року суд апеляційної інстанції задовольнив його скаргу і скасував рішення судді Лисенка про позбавлення його водійських прав.

Суддя Дячук у вироку визнав, що суддя Лисенко виніс незаконне рішення, але підкреслив, що немає доказів наявності умислу у нього на винесення завідомо незаконного рішення, як це передбачено ст. 375 Кримінального кодексу.

Також у вироку зазначено, що Лисенко не знав про причетність підсудного активіста руху Автомайдан і не знав, що рапорт ДАІ проти нього був підроблений.

Суд вирішив, що в діях судді Лисенка немає складу злочину.

Крім того, у вироку зазначено, що Генеральною прокуратурою була порушена процедура пред'явлення підозри судді Лисенку і не зібрано достатньо доказів його провини.

Після оголошення вироку прокурор повідомив агентству, що має намір вивчити судове рішення і потім розглянути доцільність внесення апеляції на нього.

Вирок судді Лисенку є першим вироком суддям, що виносив рішення проти активістів Євромайдану.

У коментарі УП адвокат потерпілих і свідок у суді Роман Маселко пояснив це рішення тим, що прокуратура подавала до суду справу, знаючи , що вона розвалиться.

Зокрема, за його словами, всі обвинувачення базувалися лише на його свідченнях.

"Це однозначно неправильно. Прокуратура могла и мала зібрати більшу доказову базу. І вона була. Зокрема Лисенко виніс не лише одне рішення, а до 10 рішень щодо "Автотомайдану". І прокуратура повинна була розглядати всі ці рішення в комплексі. А також дослідити і перевірити мої свідчення щодо впливу на даного суддю з боку голови суду. А прокуратура навіть не провела одночасний допит мене і судді", – сказав Маселко.

Адвокат додав, що пропонував на судовому засіданні провести дослідження з застосуванням поліграфу.

"Прокуратура на досудовій стадії про це не подумала. Не були допитані інші свідки. Не встановлено, чому справи "Автомайдану" в цьому суді розглядалися лише двома суддями, – додав він.

Маселко уточнив, що досудове слідство вела Київська обласна і Київська міська прокуратури.

Як відомо, прокуратура передала в суд обвинувачення проти Лисенка в жовтні 2015 року.

Раніше адвокат Роман Маселко заявив, що Лисенко йому розповідав, що змушений був виносити такі рішення, "інакше йому підкинуть гроші і посадять".

Українська правдаpowered by lun.ua