Туск виключив Польщу з вирішення конфлікту РФ і України - міністр

Четвер, 12 травня 2016, 08:31

Колишній прем’єр-міністр Польщі, а зараз – голова Європейської ради Дональд Туск сам виключив себе з вирішення російсько-українського конфлікту.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський у Сеймі, передає "Польське радіо".

"Оцінюючи політику останніх восьми років, я нагадаю, як багато помилок зроблено в політиці, наприклад, відносно Російської Федерації. У ній забракло ретельного аналізу внутрішньої ситуації Росії, а прогнози відносно її розвитку виявилися абсолютно невлучними", – зазначив він.

"Сьогодні ми маємо документи в МЗС, які показують, як грали з Росією перед Смоленськом і як грали з Росією після Смоленська", – заявив Ващиковський.

"Під час кризи в Україні Польща не ввійшла до так званого нормандського формату. Ми не використали всіх інструментів, щоб у цьому форматі опинитися", – вважає міністр.

"Під час недавнього візиту в Мінську від президента Лукашенки я дізнався, що в квітні 2014 року він, однак, пропонував прем’єр-міністрові Туску, щоб Польща включилася у дії задля вирішення збройного конфлікту у Східній Україні (...). Це до нього приїхали люди зі світу, з Берліна, з Франції. Туск відмовився, а твердив, що це нас виключили. Він сам виключився з можливості вирішення російсько-українського конфлікту", – сказав глава МЗС Польщі.

За словами Ващиковського, попри близькі контакти з Берліном, попередньому урядові не вдалося досягти корисної для Польщі домовленості з німецьким урядом у таких справах, як ситуація польської меншини в Німеччині, газогін Північний потік та Північний потік-2, міграційна політика та укріплення східного флангу НАТО.

Нагадаємо, раніше Ващиковський заявив, що діяльність Росії представляє екзистенціальну загрозу.

"Європейська правда"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування