Анексія Криму відкрила рани депортації - МЗС Туреччини

Середа, 18 травня 2016, 09:53

Кримські татари через понад 70 років після депортації знову зіткнулися з політикою тиску і залякування після анексії Росією Криму.

Про це йдеться у розповсюдженій до річниці депортації кримських татар заяві МЗС Туреччини, повідомляє Anadolu Ajansi.

"Окупація і незаконна анексія Криму Росією відкрила рани депортації, що відбулася понад 70 років тому... Кримські татари, чия історія сповнена несправедливості, болю і боротьби, на сьогодні знову зіткнулися з політикою тиску і залякування", – зазначив представник МЗС Туреччини Танжу Білгіч.

У заяві нагадали про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, заборону в'їзду до Криму політичних лідерів кримських татар.

"Ті з кримських татар, хто спробував мирним шляхом виступити проти окупації, стали жертвами злочинів, скоєних невідомими особами. Засоби масової інформації кримських татар заборонені", – йдеться у документі.

Туреччина не дозволить забути біль від ганебної політики, спрямованої на знищення цілого народу, і продовжить підтримувати кримських татар в їх мирній і справедливій боротьбі, підкреслили у зовнішньополітичному відомстві.

"У річницю депортації кримських татар, що стала "чорною сторінкою" в історії людства, ми засуджуємо факт етнічних чисток. Схиляємо голови перед пам'яттю дорогих співвітчизників, які загинули в роки депортації", – зазначили в МЗС Туреччини.

"Укрінформ"powered by lun.ua