Україна і США підписали договір про митну співпрацю

Понеділок, 23 травня 2016, 13:00

У понеділок у Києві було підписано міжурядову угоду про взаємну допомогу між митними адміністраціями України та США.

Угоду підписали голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров і спеціальний уповноважений з питань захисту митниці та кордонів США Роберт Джил Керліковске, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Документ був підписаний у присутності прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, який після підписання угоди заявив, що "митна система України вимагає структурних змін".

"Ми дуже розраховуємо на вашу підтримку і допомогу. Я дуже переконаний в тому, що наступним нашим успіхом, після реформування національної поліції буде реформа митниці", – сказав він, звертаючись до Керліковске.

У свою чергу американський чиновник зазначив, що підписання угоди дозволить нам і далі будувати нашу співпрацю в цій галузі".

"Ця угода створює необхідну правову базу для обміну інформації, допомоги нашим країнам виконувати закони, що стосуються митних прав. Ця угода дає нам можливість обмінюватися досвідом і далі вдосконалити наші відносини", – сказав Керліковске.

Раніше в понеділок у своєму відеозверненні у Facebook Гройсман зазначив, що у зв'язку з підписанням цієї угоди розраховує на можливість спільного проведення технічної модернізації на українській митниці.

"Нам (Україні – ред.) потрібно багато нового обладнання, що дозволить запобігти контрабанді та порушенням, оновити програмне забезпечення, нарешті, оновити кадровий потенціал", – заявляв він.

В свою чергу Насіров перед підписанням заявив, що в останні роки США надає значну допомогу у реформуванні та модернізації митних органів України, зокрема, у сфері управління ризиками, протидії контрабанді наркотиків, зброї та інших небезпечних речовин, переміщення товарів подвійного призначення, удосконалення митних процедур у морських портах та перепідготовці працівників, повідомляє прес-служба ДФІ.

Він нагадав, що на сьогоднішній день обмін інформацією з компетентними органами США у сфері протидії митним правопорушенням в рамках надання адміністративної допомоги в митних справах здійснюється через офіс Міграційної та митної служби США у Відні.