ЛІТАК З САВЧЕНКО НА БОРТУ ПРИЗЕМЛИВСЯ В УКРАЇНІ

Середа, 25 травня 2016, 14:55

Літак президента України, на борту якого перебуває народний депутат Надія Савченко, приземлився Україні.

Про це повідомив президент Порошенко у себе в Twitter.

 
Савченко повернулася в Україну

Надія Савченко вже зателефонувала своїй мамі, котра приїхала в аеропорт "Бориспіль".

Як відомо, українська льотчиця Надія Савченко потрапила в полон бойовиків в Луганській області 17 червня 2014 в районі міста Щастя.

Після численних допитів Савченко незаконно перевезли через кордон з Російською Федерацією з мішком на голові. До 30 червня її тримали у воронезькому готелі "Євро" під охороною озброєних людей в масках.

У РФ над Савченко розпочався суд, її звинувачували у вбивстві російських журналістів, незаконному перетині кордону. При цьому захист Савченко на суді наводив докази невинуватості Савченко. За свідченнями Савченко, одним з її викрадачів був політконсультант, помічник Суркова (радник Путіна), член громадської палати Москви Павло Карпов, який раніше працював в АП Путіна. Той заперечував свою причетність.

22 березня Донецький суд Ростовської області РФ засудив Надію Савченко до 22 років ув'язнення в колонії загального режиму і штрафу в 30 тисяч російських рублів.

Водночас суд зарахував у термін Савченко перебування під вартою з 30 червня 2014 року.

Таким чином, згідно з вироком, вона мала провести 20 років у російській тюрмі.

У свою чергу 18 квітня в Україні Голосіївський районний суд Києва засудив російських військових Євгена Єрофеєва та Олександра Александрова, яких було затримано на Луганщині, до 14 років ув'язнення з конфіскацією усього майна.

За "законом Савченко", їм повинні були зарахувати 1 день перебування в СІЗО як 2 дні основного покарання, тобто Єрофеєв і Александров відбули вже майже 2 роки ув'язнення.

Президент Порошенко одразу ж після вироку Савченко виступив із заявою обміняти її на Александрова та Єрофеєва.

Російські громадяни Єрофеєв та Александров були затримані 16 травня 2015 року під час бойового зіткнення в районі міста Щастя на Луганщині. При затриманні вони підтвердили, що є російськими військовими. Також про це Александров та Єрофеєв заявляли у своїх ранніх інтерв’ю, коли перебували у шпиталі в Києві. Однак Кремль заявив, що Александров і Єрофеєв звільнилися зі збройних сил РФ.

Згодом Александров та Єрофеєв почали заявляти, що приїхали на Донбас як добровольці.

Колегія суддів визнала винними російських військовослужбовців у веденні агресивної війни за попередньою змовою, сприянні терористичній організації, здійсненні теракту.

Українська правдаpowered by lun.ua